EasyNote TE69HW laptop sürücü yüklerken kapanıyor

das kapital

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
AMD RADEON GRAPHICS HD 8750M
İşlemci
İntel İ5-4200U
Öncelikle merhaba, laptop 8 yıllık olması lazım ve 8 yıldır bu sorunu yaşıyorum. Format attıktan sonra laptopa AMD ekran kartı Driver'ı yüklerken, yükleme işlemi tam bitmeden (%92'de) aniden donuyor ve bilgisayarı her yeniden başlattığımda daha ekran gelmeden GUI önyükleme sırasında tekerlek dönerken takılıyor. Güvenli moda girip DDU ile ekran kartı Driver'ımı kaldırdım ve şu an donmuyor. Amacım bu donma işlemi olmadan ekran kartı Driver'ımı nasıl yükleyebilirim?

Forumda benimle aynı laptopu kullanıp aynı sorunu yaşayan insanlar gördüm. Gerek başka yerlerde de var. Sadece tek bir kişinin bu sorunu çözdüğünü gördüm. Linki bırakıyorum.

Arkadaş burada Catalyst sürümünü indirip sonrada kendi ekran kartı için en güncel ekran kartı Driver'ını yükleyerek sorunu çözmüş galiba. Crimson ReLive'dan bahsediyor. 3-4 sene önce bu bilgisayar için yine sürücü güncelleştireceğim zaman adrenalin yoktu, Crimson ReLive vardı (yanlış hatırlıyor olabilirim.) Şimdi benim yapmam gereken Catalyst driverini yükledikten sonra. En son sürüm olan adrenalin sürücüsünü mü yüklemem gerekiyor? Catalyst'ın iki sürümünü gördüm biri Catalyst 15.11.1 BETA, diğeri ise Catalyst 15.7.1. Arkadaşın yüklediği ise 15.11, onu bulamadım. Hangisini yüklemem lazım? Ve sonrasında asıl yüklemem gereken Adrenalin 22.6.1 yüklesem sorun çözülür mü? AMD'nin otomatik sürücü bulup yükleme uygulamasını kullandığımda yüklerken 2 tane hata (kırmızı X işareti olan, DLL. Host bulunumadı ve uzun yazılar olan bir hata veriyor sanırsam dosya bulamama ile alakalı) veriyor. Hatalara tamam dediğim zaman donma olmadan yükleme işlemi bitiyor. Sürücü hatalardan dolayı belki yanlış yükleniyordur. Oyun daha yüklemediğim için performansı nasıldır bilemiyorum. BIOS'ya da Intel grafik sürücüsü ile alakalı olmadığından eminim bu yüzden DDU ile sadece AMD sürücüsünü kaldırdım Intel duruyor.

Başka bir öneriniz varsa da sunabilirsiniz. Aklıma yatan şu an Catalyst sürücüsünü yükleyip sonrada adrenalini yüklemek geliyor ama hangi Catalyst sürücüsünü yüklemeliyim? GPU= AMD Radeon Graphics HD 8750M CPU= Intel Inside Core i5 4200u.

@Cn-06

@Plyra

@claus

Son düzenleme:
Windows 10 Home Single Language 64 Bit (10.0, yapı 19044), DDU'yu güvenli modda çalıştırmak zorundayım çünkü Driver'i yükledikten sonra PC donuyor. PC'yi geri açmaya çalıştığım zaman daha masaüstüne gelmeden. Windows yükleme ekranında donuyor. Az önce Catalyst 15.11.1 betayı indirip kurdum sorun olmadı. Ardından Radeon yani asıl indirmem gereken sürücüyü indirip kurarken yüzde 91 de dondu. Tekrar güvenli moda girip DDU ile kaldırdım. Eskiden birkaç kere Driver Booster 8 kullanmıştım. Driver Booster kullandığım zaman AMD Radeon Software yazılımı sorunsuz bir şekilde yükleniyor diye hatırlıyorum. Bir de yukarıdada dediğim gibi AMD'nin otomatik driver bulup kendi yüklemesini kurduğumda 2 kere X işaretli hata almıştım ama sonra masaüstüne sağ tık yaptığımda AMD paneli gözüküyordu.

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? DDU'yu güvenli modda mı kullandınız?

Hocam AMD'nin otomatik sürücü bulup kendi yüklediği uygulamada da aynı sonucu aldım. Yükleme aşamasının bitmesine az kala donma sorunu tekrar ortaya çıktı.

Sorunu çözdüm: Laptop formattan sonra ekran kartı driver i güncelleme konusunda sorun yaratıyor (donma). Fakat bilgisayarı Windowsun sunduğu sıfırlama üzerinden sıfırlarsanız ondan sonra driver kuracağınız zaman sorun olmadan kurulabiliyor. Format işleminde gerçekleşen bir hata olduğunu düşüyorum ama 3-5 kere formatlayıp denedim her seferinde sorun çıktı. Bu laptop modeli için kronik sorun gibi gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı