Çözüldü EBA canlı ders "Bağlanıyor.." sorunu.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

byPisiko

Femtopat
Daha fazla  
"EBAZOOM Canlı Ders" adlı uygulamadan canlı dersime giremiyorum. İşletim sistemim Windows 8.1. Eskiden derslere bağlanabiliyordum ama artık bağlanamıyorum. İnternetimde herhangi bir sıkıntı yok. Uygulama güncel. İşletim sistemiyle de bir sorun yok. Başka bir Bilgisayardan girdiğimde giriliyor. Diğer girdiğim bilgisayar da Windows 8.1; tüm driverlar güncel. Umarım bir çözüm bulunur. Bu ilk forumum. Hatalarım, kusurlarım varsa lütfen kusura bakmayın.

Çözüm
Visual Studio ve 'vc_redist' kurulu ve güncel. Tek sorunum Framework yazılımının en son sürüme güncellenememesi.

Sistemimi yükseltmem mümkün değil. Maddi açıdan. Bilgisayarımın kaldıramadığı oyunları abimin laptopundan oynuyorum. Ama benim bilgisayarımda ekran kartı sayesinde ayakta.
Çoğu oyunu kasmadan oynayabiliyorum.
Sorun çıkarmıyor.
Framework güncellenmiyor ise başka bir sürümü yüklüdür. Denetim masasından kaldır ve diğer setup ile kur.
"EBAZOOM Canlı Ders" adlı uygulamadan canlı dersime giremiyorum. İşletim sistemim Windows 8.1. Eskiden derslere bağlanabiliyordum ama artık bağlanamıyorum. İnternetimde herhangi bir sıkıntı yok. Uygulama güncel. İşletim sistemiyle de bir sorun yok. Başka bir Bilgisayardan girdiğimde giriliyor. Diğer girdiğim bilgisayar da Windows 8.1; tüm driverlar güncel. Umarım bir çözüm bulunur. Bu ilk forumum. Hatalarım, kusurlarım varsa lütfen kusura bakmayın.
Öncelikle programın adı ''EBAZOOM Canlı Ders'' değil, ''Zoom''dur. Dediğin gibi gözüküyorsa modifiye edilmiş bir sürümü olabilir. Programı tamamen kaldırıp bu linkten orjinalini ve en güncel sürümünü indir; https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Ek olarak, sistem özelliklerini belirtirsen sevinirim.
Ayrıca bunları indir ve kur. Eğer kurulumda 'zaten yüklü' derse, 'tamir et/repair' tuşuna tıkla.
Download Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir from Official Microsoft Download Center

Son düzenleme:
"Ebazoom canlı ders" adlı uygulamadan canlı dersime giremiyorum. İşletim sistemim Windows 8.1. eskiden derslere bağlanabiliyordum ama artık bağlanamıyorum. İnternetimde herhangi bir sıkıntı yok. Uygulama güncel. İşletim sistemiyle de bir sorun yok. Başka bir bilgisayardan girdiğimde giriliyor. Diğer girdiğim bilgisayar da Windows 8.1; tüm driverlar güncel. Umarım bir çözüm bulunur. Bu ilk forumum. Hatalarım, kusurlarım varsa lütfen kusura bakmayın.

EBA programı sorunlu hocam zaten. 8 veya 12.sınıfta okumuyorsanız bağlanmanız imkansız.
Öncelikle programın adı "ebazoom canlı ders" değil, "Zoom"dur. Dediğin gibi gözüküyorsa modifiye edilmiş bir sürümü olabilir. Programı tamamen kaldırıp bu linkten orijinalini ve en güncel sürümünü indir; https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Hayır ebazoom. Ebazoom mebin Zoom tabanlı programı.

Öncelikle programın adı ''EBAZOOM Canlı Ders'' değil, ''Zoom''dur. Dediğin gibi gözüküyorsa modifiye edilmiş bir sürümü olabilir. Programı tamamen kaldırıp bu linkten orjinalini ve en güncel sürümünü indir; https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Ayrıca bunu indir ve kur. Eğer kurulumda 'zaten yüklü' derse, 'tamir et/repair' tuşuna tıkla. Download Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir from Official Microsoft Download Center

Evet. Yanlışlıkla oldu kusura bakmayın.
Sistem özelliklerim:

İşletim sistemim: Windows 8.1.
RAM: 4 GB
İşlemci: Intel Core 2 Duo.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 610 (1 GB)
Bu kadarını biliyorum eski bir bilgisayar.

Evet. Yanlışlıkla oldu kusura bakmayın.
Sistem özelliklerim:

İşletim sistemim: Windows 8.1.
RAM: 4 GB
İşlemci: Intel Core 2 Duo.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 610 (1 GB)
RAM'in yeterli sayılabilecek bir düzeyde ancak işlemcin düşük sayılabilir. Dediklerimi uygulamayı dene. Ayrıca sistemini yükselt.

Benim bir sorunum daha var. Bilgisayarımda .NET Framework yazılımının 4.6 sürümü kurulu. En son sürüm olan 4.8'i kurarken sürekli hata alıyorum. Belkide net Framework yüzünden oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı