EBA için Raspberry Pi model önerisi

Bir videoda Raspberry Pi 4 ile EBA'ya girebiliyordu adam. Canlı ders için canlı ders uygulaması gerekli, raspberry onu kaldırabilir mi bilmem ama ders videolarını izleyebiliyordu.

Malesef Eba'nın Linux desteği yok o yüzden biraz sistem zorlanabilir fakat Raspberry Pi 4 Model B ile yapılabilir gibi geliyor.
1609079018983.png
Bunun gibi bir aktif soğutma sağlarsanız daha iyi olur.

Konuyu açtığında 11'e gidiyor olsaydı şu an üniversite okuyor olmalı. Biraz geç oldu yani.
O mesaj atmadı, ben öne çıkardım.

Konuyu öne çıkarma sebebimde bahsettiğin konuyla alakasız.

Minimum destekleyenin hangisi olduğunu öğrenmeye çalışıyorum ve hala düzgün bir kaynak bulamadım. Maddi imkanımda yok ki teker teker alıp deneyeyim.

Son düzenleme:
Pandemi döneminde 1 yıl boyunca Raspberry Pi 3 Model B+ ile EBA kullandım. Yavaş olsa da kullanabildim. Canlı ders olayı sıkıntılıydı. Zoom derslerinde zoom web uygulamasından katılıyordum. Isınıyordu. EBA canlı derse direkt bağlanamıyordum bu yüzden çok zorlamadım o kapıyı.
Dediğim gibi Pi 3 Model B+ ile ben yaptıysam daha üst modelleri ile de yapılabilir. Önemli bir husus var aslında.
SD kart. Ne kadar hızlı olursa o kadar rahat edersiniz. Ben A101'deki SD karttan alıyordum ilk 1 ay gayet iyi oluyor ama sonrasında yavaşlıyordu ve sıfırlama yeniden kurma gibi şeylerle uğraşıyordum. Daha fazla para verip daha iyisini alırsanız büyük ihtimalle daha uzun süre gider. Ama garantisini veremem.
Durum bu şekilde. Aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı