EBA interneti normal internet olarak kullanılabilir mi?

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
İnternetim gerçekten çok hızlı bitti. Buna sağ olsun KYK interneti de yardımcı oldu. Ben Wi-Fi kullanıyor zannederken Wi-Fi yetmediğiden benim internetinden takviye etmiş telefon. Sonuç 10 günde 12 GB bitti. Bu 8 GB EBA internetini nasıl kullanabilirim? Hızı hiç önemli değil. WhatsApp'a girsin yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanamazsınız. Bağlandığınız domaine göre azalıyor o internet oradan. KTunnel gibi bağlandığınız domaini bir proxy aracılığıyla eba.com gösterip onun altından sitelere erişemiyorsanız, o interneti kullanamazsınız. Yani eba.com sizin proxyniz olur, sizde sayfayı eba.com'a açtırırsınız, o zaman EBA interneti azalır.

Benim internetimden takviye etmiş? Onun bir ayarı var. Aynı durumu yine yaşamak istemiyorsan o ayarı bulup kapatmanı öneririm.

WhatsApp APN kurarak WhatsApp'ı ücretsiz kullanabilirsiniz.
Ücretsiz derken, borç olarak kaydediyor. Herhangi normal bir ağa bağlanınca borcu oradan karşılıyor. Kablosuz ağdan bile karşılıyor.

1. 1. Android cihazınızın mobil ağlar bölümünü açın. Ayarlar>>Bağlantılar>>Mobil Ağlar sıralamasını izleyin.
  2. 2. Erişim Noktası Adları seçeneğine dokunun.
  3. 3. Sonrasında ekranın sağ üst köşesinde "Ekle" seçeneğine dokunun.
  4. 4. Açılan sekmede gerekli yerlere doğru bilgileri doldurun;

İsim: WhatsApp

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı Noktası: 8080

Bilgileri doldurduktan sonra kaydedin ve "Erişim noktası Adlar" kısmından WhatsApp'ı seçin. Artık internetiniz olmadan da WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

WhatsApp APN kurarak WhatsApp'ı ücretsiz kullanabilirsiniz.
Ücretsiz derken, borç olarak kaydediyor. Herhangi normal bir ağa bağlanınca borcu oradan karşılıyor. Kablosuz ağdan bile karşılıyor.

1. 1. Android cihazınızın mobil ağlar bölümünü açın. Ayarlar>>Bağlantılar>>Mobil Ağlar sıralamasını izleyin.
  2. 2. Erişim Noktası Adları seçeneğine dokunun.
  3. 3. Sonrasında ekranın sağ üst köşesinde "Ekle" seçeneğine dokunun.
  4. 4. Açılan sekmede gerekli yerlere doğru bilgileri doldurun;

İsim: WhatsApp

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı Noktası: 8080

Bilgileri doldurduktan sonra kaydedin ve "Erişim noktası Adlar" kısmından WhatsApp'ı seçin. Artık internetiniz olmadan da WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.
Borç olarak nasıl kaydediyor? Mantığını tam anlamadım. İşe yaradığını biliyorum ama neye yazıyor?

WhatsApp apn kurarak WhatsApp'ı ücretsiz kullanabilirsiniz.

1. 1. Android cihazınızın mobil ağlar bölümünü açın. ayarlar>>bağlantılar>>mobil ağlar sıralamasını izleyin.
  2. 2. erişim noktası adları seçeneğine dokunun.
  3. 3. sonrasında ekranın sağ üst köşesinde "ekle" seçeneğine dokunun.
  4. 4. açılan sekmede gerekli yerlere doğru bilgileri doldurun;

isim: WhatsApp

apn: internet.

proxy: 127.0.0.01

bağlantı noktası: 8080.

bilgileri doldurduktan sonra kaydedin ve "erişim noktası adlar" kısmından WhatsApp'ı seçin. artık internetiniz olmadan da WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

Xiaomi cihazlar için hangi yerden yapmalıyım?

Herhangi bir ağa bağlandığınız zaman APN'de biriken kullanım miktarını oradan karşılıyor.
Hala tam mantığını anlamış değilim. Daha sonra paket yaptığınızda kullanım miktarını paketten düşmesini anlayabilirim mesela ama wifi'dan düşmesi mantıksız geliyor. Wifi'dan ödeme alamaz. Pakete ödeme yapıyorsunuz. Wifi kısmını tam olarak anlayamadım. Kullandığınız kadarı daha sonra bağlandığınız ağdan tahsil ediyor demek, interneti depolayabiliyoruz demek. İnterneti depolayamıyoruz.

Hala tam mantığını anlamış değilim. Daha sonra paket yaptığınızda kullanım miktarını paketten düşmesini anlayabilirim mesela ama Wi-Fi'dan düşmesi mantıksız geliyor. Wi-Fi'dan ödeme alamaz. Pakete ödeme yapıyorsunuz. Wi-Fi kısmını tam olarak anlayamadım. Kullandığınız kadarı daha sonra bağlandığınız ağdan tahsil ediyor demek, interneti depolayabiliyoruz demek. İnterneti depolayamıyoruz.

Bende tam anlamadım ama galiba kullandığımız interneti kullanmamıza izin veriyor (internet elektrik gibi bir şey değil yol gibi bir şey. Bizi yolu gitmemiz için benzin veriyor gibi bir şey. Benzinimğz olduğunda ise benzini alıyor galiba) ben öyle anladım.

Hala tam mantığını anlamış değilim. Daha sonra paket yaptığınızda kullanım miktarını paketten düşmesini anlayabilirim mesela ama wifi'dan düşmesi mantıksız geliyor. Wifi'dan ödeme alamaz. Pakete ödeme yapıyorsunuz. Wifi kısmını tam olarak anlayamadım. Kullandığınız kadarı daha sonra bağlandığınız ağdan tahsil ediyor demek, interneti depolayabiliyoruz demek. İnterneti depolayamıyoruz.
Eğer bir kablosuz ağa bağlanmadan paket alırsanız zaten paketten karşılar. Veya sonraki dönem kullanım hakkınızdan...

Konu sahibi arkadaş;
Xioami cihazlar da Android değil mi yav?
Ayarlar aynı şekilde.

Geri
Yukarı