EBA interneti normal internet olarak kullanılabilir mi?

WhatsApp APN kurarak WhatsApp'ı ücretsiz kullanabilirsiniz.
Ücretsiz derken, borç olarak kaydediyor. Herhangi normal bir ağa bağlanınca borcu oradan karşılıyor. Kablosuz ağdan bile karşılıyor.

1. 1. Android cihazınızın mobil ağlar bölümünü açın. Ayarlar>>Bağlantılar>>Mobil Ağlar sıralamasını izleyin.
  2. 2. Erişim Noktası Adları seçeneğine dokunun.
  3. 3. Sonrasında ekranın sağ üst köşesinde "Ekle" seçeneğine dokunun.
  4. 4. Açılan sekmede gerekli yerlere doğru bilgileri doldurun;

İsim: WhatsApp

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı Noktası: 8080

Bilgileri doldurduktan sonra kaydedin ve "Erişim noktası Adlar" kısmından WhatsApp'ı seçin. Artık internetiniz olmadan da WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.
Hocam Wifi ile ev internetine girdiğimizde karşılıyor mu?
yoksa sadece paket mi?

Wi-Fi'da karşılar. Wi-Fi yoksa sonraki mobil internete bağlandığınız anda haklarınızdan karşılar.

YouTube için var mı böyle bir şey. YouTube kullanıp son ile Wi-Fi'e bağlandığımızda oradan karşılama olarak. Normal internet kullanımıda olur. KYK interneti çok yavaş. Mobil internet ise hızlı. En azından mobil veri apn olarak tüketip KYK interneti kotamdan düşmesini sağlasammgğzel olur.
@İzmirkartali WhatsApp için apn işe yaramadı. İşi başka bir hatun internetini kullanarak çözdüm. Bir de babam sağ olsun 5GB ekstra 1 aylık takviye etti şu anki kullandığım hatta 8.5GB internetim oldu. Kendi hattımı ise 23GB olarak yükseltti. WhatsApp apn bir işe yaramadığını test etmiş oldum.

Son düzenleme:
WhatsApp APN kurarak WhatsApp'ı ücretsiz kullanabilirsiniz.
Ücretsiz derken, borç olarak kaydediyor. Herhangi normal bir ağa bağlanınca borcu oradan karşılıyor. Kablosuz ağdan bile karşılıyor.

1. 1. Android cihazınızın mobil ağlar bölümünü açın. ayarlar>>bağlantılar>>mobil ağlar sıralamasını izleyin.
  2. 2. erişim noktası adları seçeneğine dokunun.
  3. 3. sonrasında ekranın sağ üst köşesinde "ekle" seçeneğine dokunun.
  4. 4. açılan sekmede gerekli yerlere doğru bilgileri doldurun;

isim: WhatsApp

APN: internet.

proxy: 127.0.0.01

bağlantı noktası: 8080.

bilgileri doldurduktan sonra kaydedin ve "erişim noktası adlar" kısmından WhatsApp'ı seçin. artık internetiniz olmadan da WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

Hortlatmış olacağım ama benim hattım kontörlü ve mobil verimi açar açmaz arka planda çalışan uygulamalar yüzünden para kesmeye başlıyor bunu yaptığım zaman mobil verimin açık olmasına gerek var mı?

Hortlatmış olacağım ama benim hattım kontörlü ve mobil verimi açar açmaz arka planda çalışan uygulamalar yüzünden para kesmeye başlıyor bunu yaptığım zaman mobil verimin açık olmasına gerek var mı?
Mobil veri açık olacak. Ama WhatsApp APN kullanıldığı için mobil tarifenizden gitmeyecek. Tabi bu kullanımdan sonra normal ilk bağlantınız Wi-Fi ile olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı