Ebay taksit imkanı sunuyor mu?

Ebay üzerinden satın almak istediğim bir ürün var. Bu ürünü taksit ile almamız mümkün müdür? @Ali Güngör @er36po

Yurt dışında taksit diye bir uygulama yok, ebay'de de yok. Kullandığınız kredi kartı yurt dışı harcamalara taksit yapıyorsa onu kullanıp kullanamayacağınızı bankanızla görüşebilirsiniz.

Yurtdışı alışveriş konusunda çok sorun yaşayan kullanıcı olduğu için bu konuda rehber ya da ek destek sunmuyoruz. Tecrübe ile sabit. Ancak bildiklerimi paylaşayım, dolar faiz ve ödemeler konusunda bankanız ile görüşmeniz gerekiyor belirtildiği gibi. Mesela HSBC'de ödedikten sonra banka tarafında taksitlendirme seçeneği var. Alımdan sonra internet bankacılığı üzerinden vade farksız taksitlendirmeyi kendim yapabiliyorum.

Az önce Ebay üzerinden bir ürün satın aldım kredi kartı ile. Ancak paypal üyesi değilim ve ödemenin sonunda paypal olarak gözükecek diyor. Bu herhangi bir sorun veya ek ödeme çıkartır mı? @er36po

@Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, ek ödeme çıkmaz. Ayrıca sorun da çıkmayacaktır.
Ancak PayPal özerinde alış-veriş yapmadığınız için; PayPal olarak gözükmemesi lazım. Yani öyle bir bildirim neden sunulmuş anlamadım.

Peki alış-verişiniz onaylandı mi?
Yani kredi kartınızad para çekilmiş mi?

Bazen onaylandı gibi gözükür ancak daha sonra; aslında onaylamadığı da olabiliyor. Ben yaşadım bu tür durumları.
Emin olmanın yolu, kredi kartınızdan paranın çekilmiş olmasıdır.

Ayrıca, normalde bankanız tarafından da size mesajla bildirilir.

Mesaj almadım, umarım tamamlanmıştır. Ve kargo da fiyata dahil oluyor değil mi? Buraya geldiğinde ekstra kargo ödemek istemiyorum.

@er36po

Yurtdışın da karşı ödemeli diye birşey yok. Gönderen kargo ücretini öder. Bu yüzden sizden kargo parasını da tahsil ederler. Ek bir ücret ödemezsiniz. Fakat aldığınız ürün 75 EURO üzeri ise vergi ödersiniz. :)
Bu da şansızına kalmış. Gümrük memurları bazen kargo ücretini de dahil ederek vergi çıkartıyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı