Ebeveyn denetimi programı önerisi

Aslında neden olmasın?

Oynayacağı vakit kadar bilgisayar açık kalır. Süresi doldumu kapanır. Boş bir yanıt değildi.

Ah keşke öyle olsa ders yapacağım deyip bilgisiar bakıyor kapatıyoz PC de dersim var deyim bakıyor benim dediğim gibi bir program var mı yok mu?

Buyrun, AutoIt ile az önce konuyu görüp yazdığım scripti derleyip hayrını görün. Hayır duanızı beklerim efenim :) "oyun.exe" kısmını istediğiniz herhangi bir oyun ".exe" adı ile değiştirebilirsiniz. Çalıştırıldığı anda oyunu kapatacak ve bildirim çıkartacaktır. ESC tuşuna basarak döngüden çıkabilirsiniz. Basmazsanız bilgisayarı yeniden başlatana kadar veya process'i el ile durdurana kadar arkada çalışacak ve "oyun.exe"yi hunharca kapatacaktır.

Copy-Pasterlara not: İnsafsızca çalıp proje yapabilirsiniz. Kodlar oldukça basit.

Kod:
#RequireAdmin ; Yönetici haklarıyla programın çalışmasını sağlar.
Opt("TrayIconHide",1) ; Başlat menüsünden ikon olarak gizler.

programKapatici()
Func programKapatici()
    Global $algila = 0 ; Algıla değerine 0 ver.
    While 1
        If ProcessExists ("oyun.exe") Then ; Oyun.exe'nin çalışıp çalışmadığını kontrol eder.
            $algila = 1 ; Çalışıyorsa 1 değerini $algila degiskeni içerisine yükle.
            ProcessClose ("oyun.exe") ; Oyun.exe'yi alnının çatından vurup process'i sonlandırır.
            MsgBox(64, "HAYIRDIR", "Oyun mu oynuyorsun sen bakem!!, Oyun moyun yok ulen kapatıyorum.") ; Bildirim çıkarır.
            Sleep(100) ; Ufak bir bekleme süresi, düzgün çalışması için.
        EndIf ; If kapanışı.
        HotKeySet("{ESC}", "Oldur") ; ESC tuşuna basınca programı kapatırsınız. Böylece denetim devam etmez.
        WEnd
EndFunc

Func Oldur()
    MsgBox(64, "Bildirim!", "ESC tuşuna basıldı. Denetim programından çıkılıyor.") ; Çıkış bildirimi.
    Exit
EndFunc

Son düzenleme:
Bilgisayarın kendisine kilit koyabilirsin, uygulama kildi kurabilirsin. FPS sınırlandırma ile oyunu oynanmayacak hale getirebilirsin, oyunu silebilirsin.

Çözüm bol yeterki düşünün.
FPS Limitini 10 yapın neden oldu desin.

Yeni konular

Geri
Yukarı