Ecevit iyi bir başkan mıydı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya şimdi konuşmayayım diyorum fakat bazı kendini bilmez arkadaşlar yine bana atlamış. Derdiniz ne sizin? @Teknocuk ,@KırAtlıLiberal ,@willkommen. Varsa bir fikriniz belirtin. Öyle gülücük atıp, kaçmaya benzemez bu işler.

Özellikle @willkommen, kullandığın dili gerçek hayatta yüzüme karşı söylesen uçup toz olursun. Edeplice fikrini beyan et. Karşındakine de saygı göster. Tabii, senin gibi bir insandan çok bir şey beklemiyorum. Sokak ağzıyla, karşındakini sınıf arkadaşın sanarak mesaj yazıyorsun ya.

Yazarsan da sana şimdi burada değil fakat ileride bedelini ağır bir şekilde ödetirler. Adam gibi gel konuşalım diyorum.

Gülücük atan arkadaşlara: Necmettin Erbakan, Siyonizmi dile getiren ilk Türk lideridir. Onun dışındaki neredeyse herkes el pençe divan ne İsrail'e ne de ABD'ye laf edebiliyor. Hiçbir başbakanın onun kadar tahsili yoktu. Bunu da bilmiş olasınız. Adam Almanya'da neler yaptı, haberiniz bile yoktur belki de.

Ya şimdi konuşmayayım diyorum fakat bazı kendini bilmez arkadaşlar yine bana atlamış. Derdiniz ne sizin? @Teknocuk ,@KırAtlıLiberal ,@willkommen. Varsa bir fikriniz belirtin. Öyle gülücük atıp, kaçmaya benzemez bu işler.

Özellikle @willkommen, kullandığın dili gerçek hayatta yüzüme karşı söylesen uçup toz olursun. Edeplice fikrini beyan et. Karşındakine de saygı göster. Tabii, senin gibi bir insandan çok bir şey beklemiyorum. Sokak ağzıyla, karşındakini sınıf arkadaşın sanarak mesaj yazıyorsun ya.

Yazarsan da sana şimdi burada değil fakat ileride bedelini ağır bir şekilde ödetirler. Adam gibi gel konuşalım diyorum.

Gülücük atan arkadaşlara: Necmettin Erbakan, Siyonizmi dile getiren ilk Türk lideridir. Onun dışındaki neredeyse herkes el pençe divan ne İsrail'e ne de ABD'ye laf edebiliyor. Hiçbir başbakanın onun kadar tahsili yoktu. Bunu da bilmiş olasınız. Adam Almanya'da neler yaptı, haberiniz bile yoktur belki de.
Daha arap bedevisi yanında Türkiye'ye hakaretler yağdırırken sesini çıkaramadı pısıp kaldı ABD'ye laf etse ne olacak? ABD'ye ne yapmış Erbakan? Anca laf. Yok "uçup toz" olacakmış, kendini terminatör falan mı sanıyorsun?

Daha arap bedevisi yanında Türkiye'ye hakaretler yağdırırken sesini çıkaramadı pısıp kaldı ABD'ye laf etse ne olacak? ABD'ye ne yapmış Erbakan? Anca laf.
Güzel, güzel gelişme var. Fikirlerinizi beyan edebiliyormuşsunuz.

Adam kimsenin söylemeye cesaret edemediği Siyonizmi dile getirdi diyorum. Kıbrıs Harekatında arkaplanda ciddi bir görev üstlendi.

İktidara geldikleri vakit, o kadar şey yapmış olacaklar ki Amerika ortaklığında 28 Şubat darbesi gerçekleşti.

Bilmem kaç ayda dünya kadar para buldu iktidarlık zamanında. Açık oturumlarını izlemeni şiddetle tavsiye ederim.

KKTC başarısında Erbakan Hoca'nın payı çok daha büyüktür zaten ama tarihi bilmeyen orta genç nesil sallıyor ortaya.

Net şekilde Erdoğan.
Ecevit diğer ülkelere gidince el pençe dururken, Erdoğan İsrail başkanına posta koydu amiyane tabirler.
Liderlik olarak, Atatürk'ten sonra Erdoğan demeyen objektif değildir.
Erdoğan Türkiye tarihinde büyük yer kaplayan bir siyasetçi ama o da bir lider değil. Lider ayrıştırmaz birleştirir. Bu arada Putin onu kapıda bekletti hatırlatırım.

KKTC başarısında Erbakan Hoca'nın payı çok daha büyüktür zaten ama tarihi bilmeyen orta genç nesil sallıyor ortaya.

Net şekilde Erdoğan.
Ecevit diğer ülkelere gidince el pençe dururken, Erdoğan İsrail başkanına posta koydu amiyane tabirler.
Peki, 2⁷
Bence iyi bir başkandı ama ekonomi çok kötüye gidiyordu.

Hangi Erdoğan ama? Erken dönemlerindeki başarılarını ben de görüyorum ve açıkçası o döneme denk geldiğim için de kendimi şanslı hissediyorum fakat özellikle 2011 yılından sonra onların mutlak yönetimi bitti. Artık iş çirkinleşmeye başladı, 2014'te Cumhurbaşkanı seçilmesiyle... 2017'deki referandumu şaibeli olarak yürürlüğe sokmasıyla... Sadece ekonominin bir göstergesi olarak Dolar'a bakmanızı istiyorum, açın grafiği önünüze ve 2013 yılına kadar ortalama 1.50 TL olan Dolar'ın yükselişini izleyin. 2017'deki verin yetkiyi görün etkiyi misali referandumdan sonra (Referandum 2018'in başında yürürlüğe girdi) Dolar'a bakın bir de, ani sıçramalar yapıyor ve sıçradığı yerde kalıyor... Bunlar ancak çok büyük yolsuzlukla olabilir. Ülkemizin 2013 yılına kadar Milli Hasılası kat kat artıyor, iyi güzel ama 2011 yılından sonraki büyümeler borçlanma ile oluyor, gerçek büyüme değil. Zaten ondan sonra sonu gelmeyen bir düşüş yaşanıyor. 2001 krizinden sonra Türkiye'ye ilaç olan şu anki iktidar Türkiye'yi şu an adeta zehirliyor. Dış politikaya gelince Türkiye şöyle böyle diyor halbuki biri pencereden içeri baksa ülkenin perişan halini görecek. Gerçi pencereden bakmaya gerek bile yok, diğer ülkeler ve yatırımcılar zaten biliyor halimizi. Bütün kurumlar kendisine bağlandı, her yerin atamasını yapıyor, kısa vadeli kazanımlar için uzun vadeli ekonomik kazanç kapısı olan fabrikaları satıyor... Adalet desen kalmadı, hukuk desen yok, ülke yine 80'lerdeki gibi kutuplaşıyor ve o zamanlardaki gibi sokak ortasında birileri öldürülebiliyor.

Size tavsiyem 140Journals adlı kanalın "Tarih Tekerrür" videosunu izlemeniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı