ECS G31T-M7 Anakarta BIOS Güncellemesi

HeaLGuardian

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Yeni ekran kartı aldığım için bir tavsiye üzerine BIOS'u güncellemek istiyorum fakat bu konuda hiçbir bilgim yok. Yardım edecek arkadaslara simdiden tesekkürler.

anakart bios.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS dosyası:

BIOS NameBIOS for G31T-M7 (V1.0)
Version10/02/25
Update DescriptionRelease Reason:
-Prevent the system may reset or shutdown as plugging USB devices in front panel
-For 10/100 Lan
File Size707KB
Download
GlobalEuropeChina
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
BIOS NameBIOS for G31T-M7 (V1.0)
Version10/02/25
Update DescriptionRelease Reason:
-Prevent the system may reset or shutdown as plugging USB devices in front panel
-For Giga Lan
File Size707KB
Download
GlobalEuropeChina
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Güncelleme şu şekilde olmalı:
AFUWIN’e sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” deyin, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Şimdi “Open” seçeneği ile indirmiş olduğunuz BIOS dosyasını seçin.

BIOS, yazılıma düzgün bir biçimde yüklendiğinde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Block Options kısmındaki bütün seçenekleri seçmeniz tavsiye edilir. Eğer BIOS ayarlarını yapmayı biliyorsanız CMOS Options kısmından “Destroy CMOS Checksum” seçeneğini devreye sokabilirsiniz. Ayarları seçtikten sonra “Flash” seçeneğine tıklayarak güncellemeyi başlatın.
Adim-2.png

Bu resimdeki gibi bütün kısımlar yeşil olana kadar işleme müdahale etmeyin. Yine alt kısımda Stage Done yazmalıdır.

Tüm bu işlemler bittikten sonra “Exit” diyerek programdan çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı