Eczacılıktan bilgisayar mühendisliğine yapılmalı mı? Nasıl yapılır?

KS
KS
TLoTEvil

TLoTEvil

Picopat
Katılım
28 Ağustos 2021
Mesajlar
870
Makaleler
1
Çözümler
7
az çok dersleri ve konuları biliyorum. karma karışık bileşenler var. sen biraz hevesini kaybetmişsin gibi ama başladığın işi bitirmeni tavsiye ederim. ilaç sektörü bir bilgisayar mühendisinden daha kıymetli olacak. geceleri kalkıp çalışmıyorsan 6 senede bitirmeyi aklından çıkarabilirsin :) her bölüm zor ama şunu unutma birine mesleğini okuduğun bölümü söylerken gurur duyacak bir meslek seç. artık bilgisayar mühendisliğinin hiçbir havası statüsü kalmadı. ama eczacıysan ohoo süper derler.
Normalde dersten çıktıktan sonra çalışmıyorum, hiç ilgimi çekmiyor hatta Technopat'a girip farklı ne varsa bakıyorum. Dün yediğin hurmalar ... mantığı ile şimdi vizelerde acı çekiyorum ki benim hatam tahmin edebiliyorum. Ama psikoloji okuyan arkadaşlarım her gün gezebiliyor, üniversiteyi doya doya yaşıyor ve biz tüm sınıf olarak vizelere 1 2 hafta önceden çalışmaya başlamak zorunda kalıyoruz bu zoruma gidiyor. Üniversite 5 sene de şu vizeden çıkınca berbat geçmesi tüm moralimi bitirdi.
Açıkası biraz geç kalmışsın. Bu sene tercih vermiş biri olarak söylüyorum bilgisayar mühendisliği şu an en çok rağbet gören bölüm eczacılık iüde bile 38kya geldi. Bence geç.
Önemli değil puanları, merkezi yatay geçiş puanı bu yılı değil girdiğim seneyi baz alıyor. Marmara üniversitesine (Türkçe) güle oynaya girebiliyorum.
 
KS
KS
TLoTEvil

TLoTEvil

Picopat
Katılım
28 Ağustos 2021
Mesajlar
870
Makaleler
1
Çözümler
7
Bizimkiler önemli değil 1 yıl uzatman sorun olmaz diyor da alt dönemlerle derse girmek hoşuma gitmiyor pek, yarın biyokimya laboratuvarı ve farmakognozi laboratuvarı sınavım var. Kara kara ne yaparım diye düşünüyorum.
 

Jan Valjan

Picopat
Katılım
7 Eylül 2021
Mesajlar
229
1. sınıf dersleri her sağlık bölümünde aynı ya, onlar basit atlatılıyor da sonrasını yaşayan biri için merak ettim. 1'de bırakmak daha kolay 3'e nazaran.
Aynen hocam o konuda size tavsiye verebilecegimi sanmam. En basit sekilde soylemek gerekirse diplomaniz elinizde dursun derim. Fakat 2 sene katlanamayabilirsiniz anlarim. Zor is cidden
 

Yeni konular

Yukarı