Edebiyattan kalınıp 1. dönem ortalaması 56, 2. dönem ortalaması 45 olursa sınıf geçilir mi?

İREŞİD OĞLAN

Zeptopat
Daha fazla  
İlk dönem ortalamam 56, ikinci dönem 45 ama Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kaldım. Sınıfı geçer miyim? Sorumlu olursam kaç dersten sorumlu olurum? Lütfen cevaplayın.

İki dönem toplam ortalaması kaç Edebiyat dersinin? 50'nin altındaysa seneye sorumluluk vereceksin. Genel ortalaman 50'nin üstünde olduğu için sınıfta kalmazsın merak etme.

Yıl sonu ortalamanız 50.5 ediyor, sınıfta kalmazsınız. Eğer iki dönem Edebiyat notunuzu toplayıp ikiye bölünce 50 ve üzeri ediyorsa sorumlu geçmeden sınıfı geçersiniz ancak toplayıp ikiye bölünce 50'den düşük ediyorsa sorumlu geçersiniz.

Bir de bir dersten yıl sonuna göre başarılı sayılabilmenin bir şartı daha var, ilk dönem ortalamasına bakılmaksızın ilgili dersinizin ortalaması ikinci dönem 70 ve üzeri olursa da o dersten doğrudan geçiyorsunuz sorumluluğa kalmadan. Bunun da bilgisini vereyim dedim.

Yıl sonu ortalamanız 50.5 ediyor, sınıfta kalmazsınız. Eğer iki dönem Edebiyat notunuzu toplayıp ikiye bölünce 50 ve üzeri ediyorsa sorumlu geçmeden sınıfı geçersiniz ancak toplayıp ikiye bölünce 50'den düşük ediyorsa sorumlu geçersiniz.

Bir de bir dersten yıl sonuna göre başarılı sayılabilmenin bir şartı daha var, ilk dönem ortalamasına bakılmaksızın ilgili dersinizin ortalaması ikinci dönem 70 ve üzeri olursa da o dersten doğrudan geçiyorsunuz sorumluluğa kalmadan. Bunun da bilgisini vereyim dedim.
Peki başka derslerden kalırsak onlarda sayılıyor mu

Sen önce benim yazdığımı düzgün bir şekilde okusan keşke aklında zaten soru işareti kalmayacak. Önce yazdığımı düzgün bir şekilde okur musun? Geri dönüşünü de bekliyor olacağım.

Yıl sonu ortalamanız 50.5 ediyor, sınıfta kalmazsınız. Eğer iki dönem edebiyat notunuzu toplayıp ikiye bölünce 50 ve üzeri ediyorsa sorumlu geçmeden sınıfı geçersiniz ancak toplayıp ikiye bölünce 50'den düşük ediyorsa sorumlu geçersiniz.

Kardeşim benim de söyle bir sorum var benim edebiyat ortalamam 1.donem 98 ikinci dönem ilk sınav 100 ikinci sınava girmedim şu an sözlü puanı olamadan ortalama 50 geçerim değil mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı