Edge Chromium en ideal ve stabil ayarlar

mrcircusshot

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun süren Chrome ve Safari deneyimi ardından bazı RAM ve işlemci kullanımı testleri yaptıktan sonra Microsoft Edge Chromium'a geçme kararı aldım. Belirli ayarlamalar yaptım fakat en hızlı ve stabil ayarlar nasıl olmalı bilmiyorum, halen bir Chrome kadar akıcı değil gibi. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan ideal ayarlarla ilgili tavsiyelerini bekliyorum.

Merhabalar, uzun süren Chrome ve Safari deneyimi ardından bazı RAM ve işlemci kullanımı testleri yaptıktan sonra Microsoft Edge Chromium'a geçme kararı aldım. Belirli ayarlamalar yaptım fakat en hızlı ve stabil ayarlar nasıl olmalı bilmiyorum, halen bir Chrome kadar akıcı değil gibi. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan ideal ayarlarla ilgili tavsiyelerini bekliyorum.

Ben şu an 4 GB RAM'le hiç sorun yaşamadan kullanıyorum oldukça stabil ve hızlı eklentilerim.
Google çeviri.
Turn of TH lights.
Lastpass(parola yönetici)
AdGuard(reklam engelleyici)
YouTube için AdBlock(ne olur ne olmaz diye)

Ben şu an 4 GB RAM'le hiç sorun yaşamadan kullanıyorum oldukça stabil ve hızlı eklentilerim.
Google çeviri.
Turn of TH lights.
Lastpass(parola yönetici)
AdGuard(reklam engelleyici)
YouTube için AdBlock(ne olur ne olmaz diye)
Hocam teşekkürler eklenti önerileriniz için. Bir şey soracağım görev yöneticisini açtığımda 3 adet sekme açık olmasına rağmen Microsoft Edge (12) olarak gösteriyor. Bunun sebebi Ublock Origin kullanmam mı? Yoksa neden öyle gözüküyor. İnsan tribe giriyor.

Hocam teşekkürler eklenti önerileriniz için. Bir şey soracağım görev yöneticisini açtığımda 3 adet sekme açık olmasına rağmen Microsoft Edge (12) olarak gösteriyor. Bunun sebebi uBlock Origin kullanmam mı? Yoksa neden öyle gözüküyor. İnsan tribe giriyor.

Sekme de 12 tane bildiri var demek örneğin Technopat'ten 12 bildirm gelmişse Technopat'e girdiğinde sekmenin isminin orada örnek olarak şöyle yazar (12) Edge Chromium için en ideal ve stabil ayarlar bu o siteden 12 bildirim gelmiş demektir.

Görev yöneticisinde gözüken 12 işlem bir sorun değil. Chromium tarayıcılar varsayılan olarak o kadar işlem çalıştırıyor. Bu arada Ublock origin dışında reklam engelleme uzantısı önermiyorum.
ShutUp 10 yazılımı ile veri toplayan ayarlarını kapatabilirsiniz.

Görev yöneticisinde gözüken 12 işlem bir sorun değil. Chromium tarayıcılar varsayılan olarak o kadar işlem çalıştırıyor. Bu arada Ublock origin dışında reklam engelleme uzantısı önermiyorum.
Teşekkürler hepsi kapalı hocam ve ayrıca UBlock başka bi boyut :)

Ben AdGuard kullanıyorum ve memnunum. Ublock Origin'de böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama AdGuard için konuşmak gerekirse ekibe ne zaman engellenmemiş reklam gibi sorun bildirimlerinde bulunsam hızlıca hallediyorlar. Örneğin Technopat haber sayfasında sağda ve solda kocaman mouse reklamı vardı ve çok rahatsız edici görünüyordu. Bildirdikten 1 saat sonra hallettiler. AdGuard önermeme sebebin nedir acaba?

Hocam siz hi
Ben AdGuard kullanıyorum ve memnunum. Ublock Origin'de böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama AdGuard için konuşmak gerekirse ekibe ne zaman engellenmemiş reklam gibi sorun bildirimlerinde bulunsam hızlıca hallediyorlar. Örneğin Technopat haber sayfasında sağda ve solda kocaman mouse reklamı vardı ve çok rahatsız edici görünüyordu. Bildirdikten 1 saat sonra hallettiler. AdGuard önermeme sebebin nedir acaba?
Hocam siz hiç muhatap olmadan Ublock Origin alayını silip süpürüyor zaten, şu ana kadar gördüğüm en iyisi.

Hocam siz hi.

Hocam siz hiç muhatap olmadan uBlock Origin alayını silip süpürüyor zaten, şu ana kadar gördüğüm en iyisi.

Ben de AdGuard kullanıyorum ve hiç sorun çıkarmadı yine de bir uBlock Origin'e bakayım.
Web mağazasına girdim baktım vazgeçtim o ne biçim ayar zaten onu ayarlamayı bilsem ona ihtiyacım olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı