Edge Surf oyunundaki bulduğum easter egg

C#’ı öğrenmek için 8 haftamı verdim bu arada. Şimdi de hepsini unuttum.
Sizin bir dili unutmuş olmanız veya bir dilde diğerine göre aynı işin daha kolay yapılabilmesi dilin kalitesiz ya da kötü olarak nitelendirilmesine etki etmez. Bu dillerin sonuçta belirli bir standardı var. Unutmuş olmanız ya çalışırken tam aklınıza yatmamıştır ve mantığını kavrayamamışsınızdır ya da öğrendiğiniz kaynağın anlatımı kötüdür. Ayrıca dile en iyi demek de mantıklı değil. Kategorisinde en pratik, en hızlı dil gibi şeyler söylenebilir ama dünyanın en iyi dili demek mümkün değil. Hangi kritere göre karşılaştırıyorsunuz? Mesela yeni başlayanlara çoğunlukla Python önerildiğini görüyorum. Python'da bir kütüphaneyi kullanarak çok kolay ve kısa bir şekilde işinizi halledebilirsiniz ama bu Python'un en iyi dil olduğu anlamına gelmez. .Net dilleri Windows üzerinde stabil çalışıyorsa bu onların en iyi dil olduğu anlamına gelmez. Linux'ta çoğunlukla C/C++'ın önde olması onların en iyi olduğu anlamına gelmez.

Sizin bir dili unutmuş olmanız veya bir dilde diğerine göre aynı işin daha kolay yapılabilmesi dilin kalitesiz ya da kötü olarak nitelendirilmesine etki etmez. Bu dillerin sonuçta belirli bir standardı var. Unutmuş olmanız ya çalışırken tam aklınıza yatmamıştır ve mantığını kavrayamamışsınızdır ya da öğrendiğiniz kaynağın anlatımı kötüdür. Ayrıca dile en iyi demek de mantıklı değil. Kategorisinde en pratik, en hızlı dil gibi şeyler söylenebilir ama dünyanın en iyi dili demek mümkün değil. Hangi kritere göre karşılaştırıyorsunuz? Mesela yeni başlayanlara çoğunlukla Python önerildiğini görüyorum. Python'da bir kütüphaneyi kullanarak çok kolay ve kısa bir şekilde işinizi halledebilirsiniz ama bu Python'un en iyi dil olduğu anlamına gelmez. .Net dilleri Windows üzerinde stabil çalışıyorsa bu onların en iyi dil olduğu anlamına gelmez. Linux'ta çoğunlukla C/C++'ın önde olması onların en iyi olduğu anlamına gelmez.
Diğer arkadaşlarıma, arkadaşlarımın da arkadaşlarına yani herkese olmuş bir olay bu. Kolay öğrenilmiyor bir kere. Dediğiniz yapyanlış.

Diğer arkadaşlarıma, arkadaşlarımın da arkadaşlarına yani herkese olmuş bir olay bu. Kolay öğrenilmiyor bir kere. Dediğiniz yapyanlış.
Ben kolay öğreniliyor demedim zaten. Unutmuş olmanız dilin kötü olduğunu göstermez dedim.

Bence en iyi dedim zaten kankacım

Bugün öylesine edge://surf oyununu oynuyordum. Sonra karakter olarak şu seçiliydi:

Eki Görüntüle 1061788

Sonra oynarken hep sağa sola falan gitmeye başladım. Aniden önüme garip bir yer geldi. Ben de ekran görüntüsü alırken böyle oldu:

Eki Görüntüle 1061795

Yani karakter ahtapot oldu. Tabii en başta şaşırdım. Sonra internetten bakarken fark ettim ki aslında bu yapımcının bir easter egg'iymiş. Ben de burada paylaşayım dedim. Ayrıca adalar dışında her şeyi yiyebiliyorsunuz ve adalara çarpmak dışında canınız azalmıyor.

Eki Görüntüle 1061802
Bu eski sürüm olmalı. Bende kış mevsiminde kaldı. Ya da benim ki eski. 😀

Bu eski sürüm olmalı. Bende kış mevsiminde kaldı. Ya da benim ki eski. 😀
Bende de kıştı, şimdi tekrar yaz olmuş. Ayrıca kışta da Yeti oluyordunuz. Hala var yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı