Edge yabancı sayfalarda bazen sadece sesli çeviri gösteriyor

MESs¹¹

Kilopat
Yer
Fransa
Bazı yabancı kaynaklarda normal çeviri yerine sadece sesli çeviri özelliği çıkıyor. Ben normal çevirmek istiyorum. Bunu nereden açabilirim? İkisini görmek veya sesli çeviriyi kapatmak istiyorum fakat bununla ilgili bir ayar bulamadım.
Çıkan ikon;

1617913724885.png

Beyler help. @26318 hocam bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Hangi sitede yaşıyorsun? Sağ tık yapınca çevirme seçeneği gözükmüyor mu?

Ayrıca Edge sorun yaşadığın siteyi geri bildirim ile iletebilirsin.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Hangi sitede yaşıyorsun? Sağ tık yapınca çevirme seçeneği gözükmüyor mu?

Ayrıca Edge sorun yaşadığın siteyi geri bildirim ile iletebilirsin.

Eki Görüntüle 966285

Eki Görüntüle 966284
Bazı makale sitelerinde ve Microsoft Store'un forumunda. Denk gelirsem atarım linki. Almanca bir şey okurken Fransızca çevirmem gerekiyor anlamadığım için fakat sadece sesli çeviri çıkıyordu. En son Google çeviri eklentisini kurdum yine de Edge'nin kini istiyorum.

2 linkte de sadece sesli okuma çıkıyor.

Herhangi bir sorun gözükmüyor. Ayrıca sayfayı Almanca diline alıp Fransızca diline de çevirdim.

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Araç çubuğunda çevirdiğin dili değiştirince, sağ tık çeviri dili de değişiyor. Sağ tık menüsünü düzeltmek için bir kerelik araç çubuğundan çevireceğin dili bir sayfada kullanman gerekiyor.

Screenshot_10.png

Bazı uzantıları devre dışı bırakmayı dener misin?

Heh işte sorunum tam olarak bu. İkon çıkmıyor. Sağ tıklayınca çıkıyor tabii.

1618596436507.png

Bazı uzantıları devre dışı bırakmayı dener misin?
Şimdi deniyorum.

Hepsini çıkardım bir şey değişmedi. Bir ayar mı kurcaladım diyeceğim fakat formattan sonra hiç ellemedim. Önceden siteye girince direkt sorardı çevirmek ister misin diye. Açık bu arada çeviri ayarı.

Son düzenleme:
Şu ayar kapalıysa açın. Ayrıca Edge yeni güncellemesi geldi. Güncellemeyi yapmayı unutmayın.
edge://settings/languages

Screenshot_14.png

Kullandığın tarayıcı dili hariç diğer dilleri kaldırmayı dener misin? Bu arada girdiğin sayfanın dili, tarayıcı ile aynıysa o arayüz çıkmıyor. Varsayılan dil ayarlarını da değiştirip test edebilirsin. Eğer işletim sistemi dilin İngilizce ise şu ayarı kapatmayı da deneyebilirsin.

Screenshot_15.png

Yeni konular

Geri
Yukarı