Edge YouTube'da yavaş tepki veriyor

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Sadece YouTube'da oluyor bu problem. Videoyu durdurmak istediğimde yaklaşık 1-1.5 saniye sonra tepki veriyor, tam ölçemedim. Genel olarak Opera'dan hızlı gözüküyor fakat YouTube'da böyle bir problem var. Nasıl çözebilirim?

Kullandığım uzantıların etkisi var mı yok mu bilmiyorum ama yine de yazayım. Kullandığım tek uzantı uBlock Origin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece YouTube'da oluyor bu problem. Videoyu durdurmak istediğimde yaklaşık 1-1.5 saniye sonra tepki veriyor, tam ölçemedim. Genel olarak Opera'dan hızlı gözüküyor fakat YouTube'da böyle bir problem var. Nasıl çözebilirim?

Kullandığım uzantıların etkisi var mı yok mu bilmiyorum ama yine de yazayım. Kullandığım tek uzantı uBlock Origin.

Uzantı etkiler evet, onun haricinde YouTube Google Chrome için optimize edilmiştir.

O bende de var bende uBlock kullanıyorum. 0.7 saniye sürüyor ama işin içine mouse'un gecikmesi falan giriyor.

Opera'da böyle bir sorun yaşamıyordum. Ablamın laptopunda da sorun yok.

Opera kendinde gömülü reklam engelleyici barındırıyor yani daha kararlı çalışıyor. 3. parti reklam engelleyiciler ise farklı yöntemler ile reklamları engelliyor. Fazla detaya girmiycem yazılımla ilgili kısaca.

Microsoft Edge, Internet Explorer 11 altyapısını kullanıyor. YouTube, Chromium altyapısına optimize edildiği için Google Chrome ve Opera'da daha stabil çalışması normaldir.
Bir sorum olacak.

Herhangi bir 1080 piksel videoda klavye üzerinden ileri sarma, geri sarma, durdurma yaptığım zaman geç tepki veriyor fakat mouse üzerinden durdurduğum zaman normal sürede tepki veriyor. Şimdi buna göre sorun klavyede olabilir ancak ben bu mesajı yazar iken de boşluk tuşunu kullanıyorum ve hiçbir aksama göremiyorum.

Şimdi buna rağmen sorun klavyede diyebilir miyiz?

Uzantı etkiler. Devre dışı bırakıp deneyin.

Geri
Yukarı