EDS'den ceza yer miyim?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bugün ehliyeti alalı 6 ay oldu. Sonunda arabayla Maltepe'ye okula gittim. Sinyal vererek, yavaş giderek. Işıklarda durdum. Ancak sahil yolunda hız sınırını bilmiyorum. Orta şeritten önümdeki gibi 60-75 arası gittim. Solumdan sollayanlarda vardı. Ancak EDS'den ceza yer miyim aşıldı diye. Ailem bayağı kızar. Tolerans muhabbeti var diyorlar. 77km/h olabilir diye. Arkadaşlara sordum biz oradan 120-130 arası gidiyoruz bir şey olmadı diye. Tabi onlar gibi basmam ancak kendi yaptığım hızdan da korkuyorum. Bir kerede tam geçerken sarı ardından kırmızı yandı aracım yaya çizgisinin %50'sini geçtikten sonra kırmızı yandı. Zaten frene asılsam arkamdaki dibimdeydi patlatırdı bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu EDS sistemi bazen o kadar saçma işliyor ki. Arabayı yolun tersine olacak şekilde 2-3 dakikalığına park ettik diye ki işaret tabela vs. hiçbir şey yoktu boşu boşuna 1228 TL ceza yemiştik. Fakat sizin yiyeceğiniz düşünmüyorum. Tolerans muhabbeti de %10'luk hata payı üzerine kurulu. Mesela hız sınırı 80 ise 88'i geçtiniz zaman ceza yersiniz gibi.

120-130 km/h şehir içinde ve büyük ihtimalle dediğiniz yer iki veya üç şerit. Sonra görüyoruz haberlerde yayalara çarpanlar, bir yere çarpıp duranlar...
3 şeritli doğrudur. Haklisiniz 70 bile fazla
Bu EDS sistemi bazen o kadar saçma işliyor ki. Arabayı yolun tersine olacak şekilde 2-3 dakikalığına park ettik diye ki işaret tabela vs. hiçbir şey yoktu boşu boşuna 1228 TL ceza yemiştik. Fakat sizin yiyeceğiniz düşünmüyorum. Tolerans muhabbeti de %10'luk hata payı üzerine kurulu. Mesela hız sınırı 80 ise 88'i geçtiniz zaman ceza yersiniz gibi.

Peki 3 şeritli yol var hocam. İşaret aynen boyle.
Sol şerit orta şerit sağ şerit.
Otomobil kamyonet otobüs.
80 70 60.

Ben otomobilim 80 hakkım var ancak orta şeridi kullandım. Orta şeritten giderken kamyonetin hız sınıramı uymam lazım. Yoksa otomobilinkinemi yani örneğin;
Orta şeritten 75 ile gitsem olur mu yoksa illaki otomobil sol şerittenmi 80 ile gidebilir.

Bir ara Full emniyet şeridinden gittim en 25 kamera gördü ceza gelmedi ama sağ şeritte hız sınırı 60 oluyormuş oradan ceza yedim belli olmuyor gelmez herhalde.

Geri
Yukarı