Effective Speed neye karşılık geliyor?

Fisikopat

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba,

Effective Speed konusunda bilgi alacaktım. Önceki konularda tam aradığımı bulamadım. Bu tam olarak neye karışılık geliyor? Kazım performansı için ETH Speed'e mi bakmamız gerekiyor Effective Speed'e mi?

Bir problem varsa bunu nasıl düzeltebilirim?

Bir de genel olarak 54.5mh ile 55.3mh arasında değerler alıyorum. Bu değerlerin değişiklik göstermesi doğal mıdır?

İyi forumlar.

Benim kazım yaptığım platformda sizin bahsettiğiniz hız parametreleri başka isimlerde sanırım. MH değerinizin oynaması gayet normal bir sürü değişken var eth havuzunun anlık durumundan tutun da ekran kartınızda meydana gelen ufak frekans değişiklikleri dahil.

Adsız.png
Böyle göstereyim

ETH Speed o an ekran kartınızın encrypt işleminde gösterdiği performansın değeri. Sitede daha düşük değerler görüyorsanız bilin ki poolda bir sıkıntı veya gecikme mevcuttur. 55Mh/s kazım yaparken sitede 25 gözükebilir bu havuz ile alakalıdır.

ETH Speed o an ekran kartınızın encrypt işleminde gösterdiği performansın değeri. Sitede daha düşük değerler görüyorsanız bilin ki poolda bir sıkıntı veya gecikme mevcuttur. 55Mh/s kazım yaparken sitede 25 gözükebilir bu havuz ile alakalıdır.
Sitede düzgün de hocam attığım görselde üst kısımda effective speed yazıyor bakarsanız. Onun benimle alakası yok yani anladığım kadarıyla.

Sitede düzgün de hocam attığım görselde üst kısımda effective speed yazıyor bakarsanız. Onun benimle alakası yok yani anladığım kadarıyla.
Yaptığınız geçerli her bir işlemi kayıt edip her 5 dakikada raporlayan kendi içerisinde bir formül ile hesaplanan bir parametre. İşlemin "valid" olması önemli. Değerin düşük olması iyi değil yani dikkat edebilirsiniz.

Yaptığınız geçerli her bir işlemi kayıt edip her 5 dakikada raporlayan kendi içerisinde bir formül ile hesaplanan bir parametre. İşlemin "valid" olması önemli. Değerin düşük olması iyi değil yani dikkat edebilirsiniz.
Peki bunu nasıl düzeltebilirim. Share rejected falan demiyor ama bu olay kazım performansını mı etkiliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı