Efotball PES 2021 sarjdayken takılıyor

KayaDelen

Decapat
Başlıkta belirttiğim gibi PES2021 laptopta oynuyorken sıfır sıkıntı ile oynarken laptopun sarjı azalınca sarja takıp oynamaya devam ederken sürekli ve çok sık takılmalar oluşmaya başlıyor. Kasma değil tamamen takılmalar. Sorunun güç yönetimi ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama ne yaptıysam bir türlü sonuç alamadım. Bu arada başka hiçbir oyunda bu problem olmuyor.
Sistemim i5 1137G5 işlemci dahili iris Xe graphic.
Harici MX350 grafik işlemci.
16 GB RAM.

Acer A515 56g.

Bu arada oyunun minimum ve maximum ayarlarında da aynı sorunu yaşıyorum.

Başlıkta belirttiğim gibi PES2021 laptopta oynuyorken sıfır sıkıntı ile oynarken laptopun sarjı azalınca sarja takıp oynamaya devam ederken sürekli ve çok sık takılmalar oluşmaya başlıyor. Kasma değil tamamen takılmalar. Sorunun güç yönetimi ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama ne yaptıysam bir türlü sonuç alamadım. Bu arada başka hiçbir oyunda bu problem olmuyor.
Sistemim i5 1137G5 işlemci dahili iris Xe graphic.
Harici MX350 grafik işlemci.
16 GB RAM.

Acer A515 56g.

Bu arada oyunun minimum ve maximum ayarlarında da aynı sorunu yaşıyorum.

Isınamadan dolayıdır hocam bende de oluyor.

Hocam öncelikle teşekkürler cevabınız için ama sorunun ısınmada olduğunu düşünmüyorum nedenleri ise başka hiçbir oyunda yapmaması gta5 fifa21 vb. Ve sıcaklık değerli 67dereceyi aşmıyordu normalde asus clockwatch programı ile o sınırı kaldırdım 77-82 arasında gidip geliyor şuan ama kaldırmadan öncede kaldırdıktan sonra da aynı sorunu yaşıyorum şarjı pcye taktığım anda takılmalar baslıyor çıkardığım anda akıcı oluyor

Hocam öncelikle teşekkürler cevabınız için ama sorunun ısınmada olduğunu düşünmüyorum nedenleri ise başka hiçbir oyunda yapmaması GTA 5 FIFA21 vb. ve sıcaklık değerli 67dereceyi aşmıyordu normalde ASUS clockwatch programı ile o sınırı kaldırdım 77-82 arasında gidip geliyor şu an ama kaldırmadan önce de kaldırdıktan sonra da aynı sorunu yaşıyorum şarjı PC'ye taktığım anda takılmalar baslıyor çıkardığım anda akıcı oluyor.

Bende de aynı hocam sadece pes de oluyor.

Bende vsync hiç açık değil açıp kapatmayı denedim birşey farketmedi hocam yanlıs anlasılmaması için bir kez daha yazayım ben pes oynarken takılma problemi yasamıyorum sarjı taktığım anda takılma problemi oluyor sarj takmadığım sürece oyun gayet akıcı

Yeni konular

Geri
Yukarı