Ege Fitness'ın hangi programını uygulamalıyım?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Ege Fitness hangi programını uygulamalıyım ?

Kanalına girdim, Bir sürü full body programı var hangisini seçmem gerek ?

+8 Tane videosu var kararsız kaldım.

Haftada 4 gün

Ege fitness hangi programını uygulamalıyım?

Kanalına girdim, bir sürü Full body programı var hangisini seçmem gerek?

+8 tane videosu var kararsız kaldım.

Haftada 4 gün.

Daha yeni isen kas küstlesi değil de vucüdu alıştırma üzerine olmalı.
Chest press 3x12.
Lot pull down 3x12.
Seated cable row 3x12.
Hammer curl 3x12.
Leg press 3x12.
Squat 3x12.
Shrug 3x12.
Shoulder press machine (makine yoksa dambıllada olur) 3x12.
Cable pushdown 3x12.
Bu program olabilir mesela 3 günde ya da 2 günde bir ama sakın her gün 1 günde bir gitme motivasyonun hızlı düşer bıkarsın vucüdun aldığı hasarı onarmadan tekrar hasar alır ilk 1 ay yap.

Daha yeni isen kas küstlesi değil de vucüdu alıştırma üzerine olmalı.
Chest press 3x12.
Lot pull down 3x12.
Seated cable row 3x12.
Hammer curl 3x12.
Leg press 3x12.
Squat 3x12.
Shrug 3x12.
Shoulder press machine (makine yoksa dambıllada olur) 3x12.
Cable pushdown 3x12.
Bu program olabilir mesela 3 günde ya da 2 günde bir ama sakın her gün 1 günde bir gitme motivasyonun hızlı düşer bıkarsın vucüdun aldığı hasarı onarmadan tekrar hasar alır ilk 1 ay yap.
Hocam vücudum alışık buna göre program atar mısınız ya da bulur musunuz ?

Hocam ne kadar süredir yapıyorsun bir de şu an kullandığın programı atar mısın ona göre bir şey diyebilirim deadlift squat yapıyor musun?
Squat ve Deadlift bana zararlı kifozumdan dolayı.
Program uygulamadım şu ana kadar kafamın estiği gibi yaptım ama kas kütlesi kazandım.

Squat ve deadlift bana zararlı kifozumdan dolayı.
Program uygulamadım şu ana kadar kafamın estiği gibi yaptım ama kas kütlesi kazandım.

Chest press 3X12.
Fly dambılla veya makineyle 3X12.
Lat pul down 3X12.
Cable row 3X12.
Shoulder press 3X12.
Lateral raise 3x12.
Shrug 5x12 ileride daha da zorlaştır çünkü bu hareket hariç hiçbir hareket tam anlamıyla trapezi etkilemez biraz shoulder press etkiler o kadar.
Hammer curl 3X12.
Seated wrist curl 3X12.
Leg press 3X12.
Leg extension 3x12.
Calf raise 3X12.
3 günde 1 yap iyi bir program atladığımız kas yok bacak falan dahil kilodan dolayı squat ve deadlift zararlı olmaz eğer yaşınız 18 altı ise yapmayın omurgaya baskı bindiren hareketleri çünkü kemikler orantıssız büyebilir ve bu da büyük bir sorun deadlift ve squat fıtıkta yapar bu hareketler benim verdiklerim bilmiyorsanız hocanıza sorun o size gösterir kilonuz kaçtı ?

Chest press 3X12.
Fly dambılla veya makineyle 3X12.
Lat pul down 3X12.
Cable row 3X12.
Shoulder press 3X12.
Lateral raise 3x12.
Shrug 5x12 ileride daha da zorlaştır çünkü bu hareket hariç hiçbir hareket tam anlamıyla trapezi etkilemez biraz shoulder press etkiler o kadar.
Hammer curl 3X12.
Seated wrist curl 3X12.
Leg press 3X12.
Leg extension 3x12.
Calf raise 3X12.
3 günde 1 yap iyi bir program atladığımız kas yok bacak falan dahil kilodan dolayı squat ve deadlift zararlı olmaz eğer yaşınız 18 altı ise yapmayın omurgaya baskı bindiren hareketleri çünkü kemikler orantıssız büyebilir ve bu da büyük bir sorun deadlift ve squat fıtıkta yapar bu hareketler benim verdiklerim bilmiyorsanız hocanıza sorun o size gösterir kilonuz kaçtı ?
Kg : 62-66 arası oynuyor.
Kifozum var diye squat ve deadlift zararlı bana.
Birde hocam 3 günde 1 çok geç değil mi genelde şöyle değil mi 1 gün antreman 1 gün dinlenme diye.

Kg: 62-66 arası oynuyor.

He hastalık kifomuz bende kilom anladım dedim yanlış yazdı her halde :D kilonuz gayet iyi.

Kg: 62-66 arası oynuyor.
Bir de hocam 3 günde 1 çok geç değil mi genelde şöyle değil mi 1 gün antrenman 1 gün dinlenme diye.

Hastalığı bilmiyorum öyle aman aman ama oturularak yapılan hareketlerde başınızı belinizi oynatmamaya bakın hem bölge daha iyi çalışır hem de sakatlık riskini azaltır.

He hastalık kifomuz bende kilom anladım dedim yanlış yazdı her halde :D kilonuz gayet iyi.

Hastalığı bilmiyorum öyle aman aman ama oturularak yapılan hareketlerde başınızı belinizi oynatmamaya bakın hem bölge daha iyi çalışır hem de sakatlık riskini azaltır.
doğru kilo yazmışım :D
1 gün antreman 1 gün dinlenme yapmak daha mantıklı değil mi ?

Doğru kilo yazmışım :D
1 gün antrenman 1 gün dinlenme yapmak daha mantıklı değil mi?

Aklen evet ama maalesef değil çünkü kaslar antrenman yaptığımızda hasar alır ve bunu onarmak için her kas grubu farklı bir süreye ihtiyaç duyar mesela her gün biceps çalışabilirsiniz fakat omuz çalışamazsınız omuzun iyileşme süresi 2 2.5 gün arasıdır eğer iyileşmeden çalışırsak kas bir süre sonra gelişimi durdurup küçülmeye başlar 3 günde 1 ideal hem böylece motivasyonuda korumuş oluruz 😊 ilerleyen zamanda isterseniz göğüs günü kol günü omuz günü diye bölebiliriz.

Geri
Yukarı