Egea aktif ızgara kapatma sistemi

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
İyi Sosyaller.
2021 yılı itibarıyla makyajlanan Egea'ların Urban ve Lounge paketlerinde standart olarak Aktif Izgara Kapatma sistemi geliyor. Aracın ızgaraları otomatik olarak kapanıyor ancak kapandığından emin olamadım. Bunu nasıl anlayabilirim?

1653555025884.png

Yüksek süratlerde kapanacağını sanmıyorum. Binek otomobillerde bu tip özellikler performans amaçlı kullanılmaz genelde. Sadece kışın veya ilk çalıştırmada aracın daha çabuk ısınması için kullanılır. Zaten yüksek süratlerde araba daha çok sıcaklık üreteceği için kapalı değil açık olması gerekir.

Yüksek süratlerde kapanacağını sanmıyorum. Binek otomobillerde bu tip özellikler performans amaçlı kullanılmaz genelde. Sadece kışın veya ilk çalıştırmada aracın daha çabuk ısınması için kullanılır. Zaten yüksek süratlerde araba daha çok sıcaklık üreteceği için kapalı değil açık olması gerekir.

Mantıklı.

Kafama takılan aslında şu oldu. Aracımla vale kaza yaptı. Izgarayı kırdı ve yenisi ile değiştirdik. Çıkan ızgarada kapanabilecek bir fonksiyon yoktu. Yeni gelen ızgarada da yoktu ve bu dikkatimi çekti. Acaba üretici tarafından uydurulmuş bir yalan mı bu?

Geri
Yukarı