Egea Cross alınır mı?

Koray1246

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kişisel olarak F/P anlamında arabanın şahane olduğunu düşünüyorum ve ay sonu satın almak gibi bir niyetim var. 1.4 95HP manuel urban pakete konfor ve güvenlik donanımlarını ekletip tahmini 180bin lira gibi bir fiyatla sahip olmak istiyorum. Egea teneke diyen arkadaşların neden dediğini vs anlıyorum ama puntoya 110bin lira yazılan bu dönemde sıfır araba sıfır arabadır mantığındayım. Ayrıca nispeten sorunsuz ve maliyetinin ucuz olması da insanları cezbediyor.
Kullanıcısı varsa 1.4 95hp motorun veya Egea HB'in, tavsiye bekliyorum. Sedan kullananlar bu tavsiyede tam istenileni veremeyebilirler çünkü amortisör ve konfor dengeleri HB ve SUV kısmının Sedandan daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Punto sahibi olarak şöyle bir şey söyleyeyim. Puntoya 110 bin TL istiyorlar doğru. Fakat 110 bin TL'ye piyasada alınabilecek en iyi arabalardan bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Şu piyasada araba değiştirmeyi düşünmüyorum ama değiştirirsem de Fiat'dan uzak duracağım. Bunu derken neyi düşündüğünüz önemli neleri önemsediğiniz önemli oluyor. Araba arızasız bir araba evet, az yakıyor kesinlikle katılıyorum. Fakat araba gitmiyor gidince sağından solundan garip sesler çıkartıyor. Şimdi sizin aracınızda öyle bir sorun vardır gibi şeyler diyebilirsiniz. Şu zamana kadar 3 adet punto değiştirmiş birisiyim. Hepsi de 1.3 multijet idi. Motor sorunsuz fakat arabayı ağlatmadan basmanız imkansız. Şimdi internetten top Speed videosu izleyip aaa araba gidiyor işte ne alakası var gitmiyormuş demek doğru değil. Araba kendini yırtıyor giderken arkadaşım mesele yırtmadan gidebilmesi ve Fiat'ın en azından 1.3 multijeti için gönül rahatlığı ile diyebilirim ki araç gitmiyor.

Punto sahibi olarak şöyle bir şey söyleyeyim. Puntoya 110 bin TL istiyorlar doğru. Fakat 110 bin TL'ye piyasada alınabilecek en iyi arabalardan bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Şu piyasada araba değiştirmeyi düşünmüyorum ama değiştirirsem de Fiat'dan uzak duracağım. Bunu derken neyi düşündüğünüz önemli neleri önemsediğiniz önemli oluyor. Araba arızasız bir araba evet, az yakıyor kesinlikle katılıyorum. Fakat araba gitmiyor gidince sağından solundan garip sesler çıkartıyor. Şimdi sizin aracınızda öyle bir sorun vardır gibi şeyler diyebilirsiniz. Şu zamana kadar 3 adet punto değiştirmiş birisiyim. Hepsi de 1.3 multijet idi. Motor sorunsuz fakat arabayı ağlatmadan basmanız imkansız. Şimdi internetten top Speed videosu izleyip aaa araba gidiyor işte ne alakası var gitmiyormuş demek doğru değil. Araba kendini yırtıyor giderken arkadaşım mesele yırtmadan gidebilmesi ve Fiat'ın en azından 1.3 multijeti için gönül rahatlığı ile diyebilirim ki araç gitmiyor.
1.6 sında araç gerçekten yürüyordu. Viraj performansını beğenmemiştim egeanın. Ama benim bu araçtan beklentim performans değil açıkçası. İşimle evim de dip dibe. Her gün yol yapmayacağım yani. Ankara İstanbul otobanında ve sahile inip gelmelerde kullanılacak. O açıdan düşünmüştüm.

1.6 sında araç gerçekten yürüyordu. Viraj performansını beğenmemiştim egeanın. Ama benim bu araçtan beklentim performans değil açıkçası. İşimle evim de dip dibe. Her gün yol yapmayacağım yani. Ankara İstanbul otobanında ve sahile inip gelmelerde kullanılacak. O açıdan düşünmüştüm.
O halde Fiat sizin için alınabilir bir araba.

Cross modeli bayağı hosuma gitti. YouTube de detaylı inceleme videoları olacaktır. Göz gezdirin.

Bu fiyat bandına yakın turbo benzinli motorlu Hyundai Kona da var, onu da incelemeni öneririm. Ek olarak yine turbo benzinli motorlu Opel Crossland da değerlendirilebilir.

Cross modeli bayağı hosuma gitti. YouTube de detaylı inceleme videoları olacaktır. Göz gezdirin.
Arkadaşlar 160-180 bin gibi bir bütçem vardı ve ikinci el donanımlı SUV bir araç alacaktım, arabayı gördüm çok beğendim ve almadan yorumları okumak istedim. 2012-2013 model 100 bin üstü bir araç için bütçem varken aynı paraya sıfır almak cazip geldi. Özellikle 1,4 95 beygir bu araç için yeterli mi ? öğrenmek istedim. forumları okudum. Malesef deneyimlerini bilgilerini paylaşmak yerine herkes fikrini paylaşınca bir kanaete varamadım. Galerici arkadaşlarla iştişare ettim. . Test sürüşlerine baktım. 1,4 95 urban paketini aldım. Bu aracı almak isteyen arkadaşlar için deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Umarım faydam olur. Öncelikle bu araca bakmaya gittiğimde önyargılı gittim egea içine çok ses alıyordu malzeme kalitesi zayıftı. Bu araçta malzeme kalitesini beklenenden çok artırmışlar. yumuşak plastikler harika. Özellikle ses yalitimi ve süspansiyonu çok güzel ve beklentimden fazla. Ekran ve ses kalitesi harika. Beğenmediğim şeyler kol dayama yok cam kenarı yeterli değil malesef. Cam otomatikleri kolunuzdan uzakta kalıyor. Motor idare ediyor kalkış hareket performansı iyi kotü değil ama bence beygir gücü 105-110 olmalıydı. 90-100 gibi giderken basınca birden toplayıp hızlanmıyor yavaş hızlanıyor. Tabi motor atmosferik (turbo değil) açılsın diye biraz 3500-4000 devirlerde vites değiştirmeye gayret ediyorum biraz daha açılacaktır diye düşünüyorum. Bir motor en az yüzbin teste giriyormuş adamlar da yüzlerce mühendis teknik eleman çekmeyen motoru salak mı takacaklar dedi herkes. Umarım biraz daha performansı artar. Eğer güçünüz varsa 1,6 dizeli alın olmazsa bu araç gayet güzel rahat ve çok hoş tasarımı. Depoyu fulledim denedim 747 km de 405 tl ödedim. Geniş aileyiz araba oldukça geniş rahat yorumlarım Umarım faydalı olmuştur . Selamlar saygılar arkadaşlar

Geri
Yukarı