Ege'de Deprem Anı ve 17 Ağustos Depreminden Hatırladıklarım

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aklıma 17 Ağustos 1999 Marmara depremi geldi. Gece yarısı olmuştu, O zamanlar 4 yaşımda olmama rağmen her şeyi hatırlıyorum. Deprem kuvvetliydi ve çok uzun sürmüştü. Annem bana doğru koşuyordu hemen arkasında babam vardı. Kucağına aldılar merdivenin lambası yanmıyordu. Hızlı bir şekilde inmiştik. Sahile çıkmıştık. Ayın ışığı vuruyordu denize o aydınlatıyordu bir nebze etrafı... Herkes sahildeydi, ağlayanlar, yarım yamalak çıkanlar. Uğultu gibi herkes bir şey konuşuyordu. Çok uykum vardı. Ne oluyor ne bitiyorun sersemliği vardı üzerimde... Gerisini pek hatırlamıyorum. 1 hafta boyunca insanlar evine gidememişti. Araba da kalıyormuşuz. Diğer insanlar da aynı şekilde, kamyon, minibüs, otobüs...

Yaşadığım yer: Bursa/ Gemlik

1999_%C4%B0zmit_earthquake_map.svg

1999 Gölcük depremi - Vikipedi

marmara depremi - Google'da Ara

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Umarım böyle kötü durumlar bir daha hiçbir yerde yaşanmaz.

Hocam o deprem'i hayal bile edemiyorum. Biz 6,5 de korkudan ne yapacağımızı bilemedik siz o depremde hayatta kalmak için mücadele vermişsiniz. Helal olsun!

Allah Allah diye yalvarmaya gerek yok. Şüphesiz en büyük güç Allah'tadır fakat bu HAARP ve Chemtrail. Çok kalmadı millet REM dönemine girdi uykusunda daha uyanacak ve etrafında olanları anlayacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı