Eğer insanlar Adem ve Havva'dan geldiyse, herkes akraba olmaz mı?

Bütün insanlar Adem ve Havva'dan geldiyse ben Nihat Doğan'ın akrabam olduğunu kabul etmiyorum (!). Gerçekten inanan kaldı mı bunlara?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dünyadaki bütün insanlar akraba mı?
Bana bu soruyu ortaokulda bir arkadaşım sormuştu, sorduğundan beri bu konuyu aklıma geldikçe düşünüyorum. Bütün insanlar akraba ise, akraba evliliğinden dolayı dünyadaki neredeyse her insan engelli olarak doğmaz mıydı? Engelli nüfusu, herhangi bir engeli bulunmayan insan nüfusunu geçmez miydi? Gerçekten çok merak ediyorum.

Tabii ki islam dinine göre Adem Havva'dan geldik. Benimkisi biraz daha kişisel bir merak.

Bana bu soruyu ortaokulda bir arkadaşım sormuştu, sorduğundan beri bu konuyu aklıma geldikçe düşünüyorum. Bütün insanlar akraba ise, akraba evliliğinden dolayı dünyadaki neredeyse her insan engelli olarak doğmaz mıydı? Engelli nüfusu, herhangi bir engeli bulunmayan insan nüfusunu geçmez miydi? Gerçekten çok merak ediyorum.

Tabii ki islam dinine göre Adem Havva'dan geldik. Benimkisi biraz daha kişisel bir merak.
Akraba evliliğinde aynı kalıtsal hastalıklar iki akrabada bulunması daha kolay, bu nedenle akraba evliliği zararlı, ama başkasında aynı kalıtsal hastalık bulunmak zorunda felan değil. Kalıtsal hastalıklar üreme hücrelerinin sahiplerinde bulunur, sigara gibi insana zararlı maddeler bu hastalıklara neden olur. İlk insanlar kardeşti, ve kardeşleri ile ürediler ama kalıtsal hastalıkları olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı