Eğitim bakanı olsaydınız eğitim sisteminiz nasıl olurdu?

Paranın hiçbir şekilde üstünlük sağlamadığı, sanatın, bilimin, teknolojinin ve sporun ön planda olduğu 5 tane a*tal şıkkı daha fazla doğru işaretleyenleri doktor, daha az işaretleyip "onların sistemine göre" başarısız" olanları ise işsiz yapmayan bir sistem kurardım.

Çoğu üniversiteyi kapatırdım, liseleri kaliteli hale getirirdim. Daha sonra dil eğitimine ağırlık verir Google Play Store'daki her oyunda Türkçe dil yok diye bir puan veletleri elimine ederdim.

İlk iş gereksiz fazla olan üniversite sayısını azaltmak ve sınavı daha seçici yapmak olurdu. Tabii ki hemen değiştirmez 4 yıllık bir süre sonunda değiştirirdim. Lise sınavını da daha seçici yapardım. Yine 4 yıllık bir süreçte tabii ki. Okullara öğretmenleri sınavla alırdım. Ve son olarak ortaokuldan itibaren çocuklara pek çok iş gösterip, yeteneklerini keşfetmeye çalışır ve lisede yeteneklerine göre ders verirdim. Eğer henüz yeteneğini keşfedemeyen olmuşsa lisede 1 yıllık hazırlık olarak yeteneğini bulmasını sağlamaya çalışırdım.

Hocalar bize soruyu dayıyorlar. OOHH! Mis! Sonra ezber. MİSSS! Daha ne olsun. Sonra özellikle "MATEMATİK"te kötü müyüz. Aha bu çocuk m*l. Ne güzel?! Yani tek kelimeyle eğitim sistemi çöp.

Ben olsam:

Ödev yok, soru "Dayatması" yok, "Ezber" dediğim o pislik şey yok, ben olsam bazı hocaları atardım, LGS saçmalığın kaldırırım. Yeteneğe göre eğitim veririm. Mesela ben donanımda ve coğrafyada çok iyiyimdir. Boş bilgiler "YOOK". Sonra "Bön böş bölgölör öğröndöm." yook! Yani en iyi şekilde yapmaya çalışırdım🙂.
Başka düşüncesi olanlar?
İlk önce @321147'i SSD üretmesi için Samsung'a atardım, sonrasında ilkokul çağındaki çocuklara yetenek testi yaptırıp yeteneklerine göre ders verilmesini isterdim. Aha, bu kadar.
Neden böyle bir şey yazdın?
Hocalar bize soruyu dayıyorlar. OOHH! Mis! Sonra ezber. MİSSS! Daha ne olsun. Sonra özellikle "MATEMATİK"te kötü müyüz. Aha bu çocuk m*l. Ne güzel?! Yani tek kelimeyle eğitim sistemi çöp.

Ben olsam:

Ödev yok, soru "Dayatması" yok, "Ezber" dediğim o pislik şey yok, ben olsam bazı hocaları atardım, LGS saçmalığın kaldırırım. Yeteneğe göre eğitim veririm. Mesela ben donanımda ve coğrafyada çok iyiyimdir. Boş bilgiler "YOOK". Sonra "Bön böş bölgölör öğröndöm." yook! Yani en iyi şekilde yapmaya çalışırdım🙂.
Başka düşüncesi olanlar?

Neden böyle bir şey yazdın?
Ben olsam seni taş fabrikasına atardım (!)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı