Eğitim bilimlerinde nasıl bir çalışma sırası izlediniz?

totenritual

Kilopat
Makaleler
3
Eğitim bilimlerine çalışmaya başlayacağım ve yaklaşık 2-3 ay gibi bir sürede bitirmeyi planlıyorum. İnternette herkes derslerin çalışma sıralamasını farklı şekilde söylüyor. Ben şahsen gelişim psikolojisi > öğrenme psikolojisi > öğretim yöntem ve teknikleri > ölçme ve değerlendirme > program geliştirme > rehberlik yolunu izlemeyi tercih ettim. Sizce doğru mudur? Sizin sıralamanız nasıldı?

Benim Hocam sağ olsun birçok aday bu sırayı izliyor. :D Ben ÖYT, PG, Sınıf Yönetimi ve Materyal Tasarımı derslerine öncelik ve ağırlık verdim. Malum bunlardan 35 soru geliyor. Sonrasında Ölçme. GP, ÖP ve Rehberlik derslerini bir kez izledim sonrasında deneme çözerek öğrendim. Hatta birçok şeyi deneme çözerek öğrendim. Sırası değil ne yaptığın önemli genellikle.

Benim Hocam sağ olsun birçok aday bu sırayı izliyor. :D Ben ÖYT, PG, Sınıf Yönetimi ve Materyal Tasarımı derslerine öncelik ve ağırlık verdim. Malum bunlardan 35 soru geliyor. Sonrasında Ölçme. GP, ÖP ve Rehberlik derslerini bir kez izledim sonrasında deneme çözerek öğrendim. Hatta birçok şeyi deneme çözerek öğrendim. Sırası değil ne yaptığın önemli genellikle.
Evet haklısınız, zaten bu tarz sıralamalar konu bütünlüğünün daha rahat anlaşılması için öneriliyor genelde. Gelişim psikolojisi ve öğrenme psikolojisi ile başlayacağım orası kesin. Ama ölçme değerlendirme ile program geliştirmenin yerlerini değiştirmeli miyim karar veremedim çünkü okulda ölçme değerlendirmeyi program geliştirmeden daha sonra aldım.
Bu arada siz eğitim bilimlerini ne kadar sürede bitirdiniz? Günde kaç saat çalıştınız?

Valla inan hatırlamıyorum. 2020 KPSS için bitirmiştim. 2021'de konu çalışmadım tekrar yaptım yalnızca. Ancak eğitim konularına aşırı zaman ayırmana gerek yok. Zaten puan getirisi de düşük. En kısa zamanda bitirip denemelere başlamanı öneririm.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı