Eğitim için hangi işletim sistemi kullanılmalıdır?

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Windows 10 Home sürümü var cihazımda, Windows 10 education sürümüyle Linux arasında kaldım. Çünkü birçok yorumda oyun dışı işler için Linux yazıyordu. Sizin eğitim için önerdiğiniz işletim sistemi nedir? Education veya Linux şart değil benim için, başka işletim sistemi önerisi de olur.

Windows 10 Home sürümü var cihazımda, Windows 10 education sürümüyle Linux arasında kaldım. Çünkü birçok yorumda oyun dışı işler için Linux yazıyordu. Sizin eğitim için önerdiğiniz işletim sistemi nedir? Education veya Linux şart değil benim için, başka işletim sistemi önerisi de olur.
Linux camiası daha güzel ama uygulama kurmak falan biraz zor gelebilir dağıtıma göre.

Hocam bana kalsa Linux Mint veya Zorin Core kullanın. (görünüm için) ama zorunluluktan Windows kullanmak zorundasınız bütün eğitim için programlar Windows'ta ofis ve farklı yazılımlar Windows'a göre yapılıyor.

Neden değiştirmek istiyorsun ona göre önereyim?
Linux bir işletim sistemi değildir. "Linux" değil "Linux dağıtımı" yazman gerekiyor.

Neden değiştirmek istiyorsun ona göre önereyim?
Linux bir işletim sistemi değildir. "Linux" değil "Linux dağıtımı" yazman gerekiyor.
Böyle bi zorunluluk yok, GNU/Linux diye ifade etmesi sadece daha doğru olur. Kimse GNU/Linux yazmak zorunda değil.

Hayır "Linux" derseniz işletim sistemi çekirdeği olmuş olur olmaz.
Kardeşim, demek istediğimi anlamıyorsun galiba. Günlük konuşma/yazışmada "kolaylık" olsun diye Linux diyoruz. Bu elbette yanlış ama GNU/Linux diye yazma ZORUNLULUĞU yok demeye çalışıyorum anlıyor musun? Yoksa ben de biliyorum Linux'un çekirdek olduğunu.

Geri
Yukarı