Eğitim kurumlarındaki tablo yönetmeliği

M1T

Decapat
Daha fazla  
İyi günler bir fikir danışacaktım arkadaşlar şu anda bir özel kurumda öğrenim görüyorum. Sınıftaki tablolar (istiklal marşı, gençliğe hitabe, Atatürk fotoğrafı) çok eski herhalde en az 25 senesi var gibi duruyorlar. Sararmış solmuş artık garip duruyorlar müdürle bunları konuştum özellikle Atatürk fotoğrafınında aşırı şekilde bariz solukluğu falan var değiştirilmesini talep ettim hoca resmen salladı, bakarız falan dedi işin yönetmelik kısmı var mı? Gerekirse il milli eğitime dilekçe falan yazmayı düşünüyorum bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

Pardon ama günde 5 kişinin baktığı fotoğraf neden müdürün umrunda olsun (yaptığınız hareket doğru bence de değiştirilmeli)

Bizim için (Türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşı) önemli olan toplumca değer verilen birşeyin müdürün umrunda olup olmaması açıkçası beni ilgilendirmez. O onun değer ve saygı anlayışıyla alakalı günümüzde çoğu şey artık değersiz görünmeye gösterilmeye çalışılsada bizi biz yapan değerlere daha fazla tutunmamız gereken bu günlerde bu kadar önemli değerli şeyler hakkında böyle kararlar alınınca kanıma dokunuyor.

Bizim için (Türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşı) önemli olan toplumca değer verilen birşeyin müdürün umrunda olup olmaması açıkçası beni ilgilendirmez. O onun değer ve saygı anlayışıyla alakalı günümüzde çoğu şey artık değersiz görünmeye gösterilmeye çalışılsada bizi biz yapan değerlere daha fazla tutunmamız gereken bu günlerde bu kadar önemli değerli şeyler hakkında böyle kararlar alınınca kanıma dokunuyor.

Ben zaten yaptığınız hareketin doğru olduğuna katılıyorum.

İstiklal marşı gibi önemli tablo unsurları eskimişse değiştirilmelidir. Resmi bir dayanağı var mı bilmiyorum açıkçası ama umarım müdür bey bir şekilde ikna olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı