Eğlenceli bir kişilik sahibi nasıl olunur?

13314

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Benim çevremdeki arkadaşlarım, sevgilim, ailemin benimle ilgili ortak olarak eleştirdikleri bir husus var; eğlendirme yeteneğimin düşük, genel olarak donuk biri olduğum, ortam içerisinde esprilere(küfürler ve yapılan diğer tiyatral davranışlar da dahil) gülümsekten öte bir şey yapmadığım, tiyatro ve komedi programları izlerken gerekli tepkileri çok vermediğim, takıntılı ve kasıntı biri olduğum söyleniyor. Bu durumlar yüzünden genel olarak eğlenceli biri olmadığımı söylüyorlar. Bunu söylemeseler bile kendimi gerçekten de çok eğlenceli bir kişilik olarak görmüyorum ama daha eğlenceli olmak istiyorum. Sosyal ortamlarda kendimi istemsiz biçimde kasıyorum ve konuşacak konu bulmakta ve esprilere gülmekte ve de espri yapmakta zorluk çekiyorum. Sebebini anlayamadım, sosyofobi mi var sosyal anksiyete mi var analiz edemiyorum. Bu durumdan dolayı arkadaşlarım benim yerine diğer arkadaşları daha eğlenceli bulup onlarla vakit geçirmeyi yeğliyorlar, hatta sevgilim bile kendi arkadaşlarıyla vakit geçirirken attığı kahkahaları ve gülüşleri benimleyken atmıyor. Ne yapmalıyım? Ne tür şeyler yaparsam sosyal anlamda daha rahat hissedip daha eğlenceli bir kişilik haline bürünürüm? Var mıdır tavsiyeleriniz?

1-Kasinti olmayacaksin.
2-Kendin olacaksin.
3-Komik olmak icin saklabanlik yapmayacaksin. Espirine sadece sen gülüyorsan sorun var demektir.
4-Genel kültürün olacak ki milletle her türlü konuyu ucundan da olsa konuşabileceksin susmak yerine.

5- Bazi seyler de dogustan kazanılır, olmuyorsa olmuyordur :)

Merhaba arkadaşlar. Benim çevremdeki arkadaşlarım, sevgilim, ailemin benimle ilgili ortak olarak eleştirdikleri bir husus var; eğlendirme yeteneğimin düşük, genel olarak donuk biri olduğum, ortam içerisinde esprilere(küfürler ve yapılan diğer tiyatral davranışlar da dahil) gülümsekten öte bir şey yapmadığım, tiyatro ve komedi programları izlerken gerekli tepkileri çok vermediğim, takıntılı ve kasıntı biri olduğum söyleniyor. Bu durumlar yüzünden genel olarak eğlenceli biri olmadığımı söylüyorlar. Bunu söylemeseler bile kendimi gerçekten de çok eğlenceli bir kişilik olarak görmüyorum ama daha eğlenceli olmak istiyorum. Sosyal ortamlarda kendimi istemsiz biçimde kasıyorum ve konuşacak konu bulmakta ve esprilere gülmekte ve de espri yapmakta zorluk çekiyorum. Sebebini anlayamadım, sosyofobi mi var sosyal anksiyete mi var analiz edemiyorum. Bu durumdan dolayı arkadaşlarım benim yerine diğer arkadaşları daha eğlenceli bulup onlarla vakit geçirmeyi yeğliyorlar, hatta sevgilim bile kendi arkadaşlarıyla vakit geçirirken attığı kahkahaları ve gülüşleri benimleyken atmıyor. Ne yapmalıyım? Ne tür şeyler yaparsam sosyal anlamda daha rahat hissedip daha eğlenceli bir kişilik haline bürünürüm? Var mıdır tavsiyeleriniz?
Demek ki sizin kişiliğiniz böyle değil. Yani zorla yapsanız yapmacıkmış gibi olur. Fazla takmayın, kasmayın da kendinizi. Olduğunuz gibi davranın. Rahat yani.🙂

Issız adam gibi takıl hocam.
Veya standart takıl.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir kişinin komik olması çoğu zaman görecelidir. Cem Yılmaz'ın esprilerini bile sevmeyen insanlar var. Siz kendiniz gibi olun; sizi seven, komik bulan kişiler siz olduğunuz için bulsun.

Cem Yılmaz, Tolga Çevik gibi çoğu kişinin komik bulduğu insanlar da sonradan bu hale gelmiyor, doğuştan nüktedanlar.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki okurken çok üzüldüm. Özellikle yakın çevrenizin sizi böyle düşünmeye maruz bırakması beni çok sinirlendirdi. Bazı şeyler karakter meselesidir biraz da fakat geliştirilemez diye bir kaide de söz konusu değildir elbette.

İlk olarak kendinizi böyle kabul etmeyi, sevmeyi deneyin. Bu kadar saçma bir şeyden de sakın canınızı sıkmayın.

Ben de eskiden böyle biri olduğumu düşünürdüm. Pek arkadaşım yoktu ve suçu kendimde arardım. Daha sonra ortamım değişti ve yeni insanlar tanıdım. Şuan gerçekten kocaman bir sosyal çevrem var ve onlarla vakit geçirdikçe eğlenceli birisi olduğumu anladım diyebilirim. Bir süre sonra şunun farkına vardım, aslında problem sadece kafa dengi insanlar bulmakmış.

Yani sizin tabirinizle kendinizi kasmak zorunda olduğunuz bir ortama ait değilsinizdir. Etrafınızda olan insanlar yüzünden kendi karakterinizi tam olarak yansıtamıyorsanız bu onların yanlış kişiler olduğunu gösterir belki de.

Her insanın eğlenceli olduğu anlar vardır. Marifet doğru zamanı ve doğru insanları bulabilmekte kısaca. Bazen diğerlerine de ihtiyacınız yok unutmayın. İnsan kendi başına eğlenmeyi bilmeli, kendi kendine yetebilmeli! İşe kendinizi sevmekle başlayın, kalın sağlıcakla!

Yeni konular

Geri
Yukarı