Eğlenmeyi neden bilmiyorum?

Sabini

Hectopat
Daha fazla  
Çok garip bir konu gibi gelebilir fakat oyunlarda eğlenemiyorum. Öldüğüm zaman çok sinirleniyorum ve bunu aşamıyorum odağım dağılıyor hemen, kimseye yansıtmıyorum bunu sadece kendime toxiclik yapıyorum, yayıncıları izliyorum arkalandıkları zaman gülüp eğleniyorlar çoğunlukla ben ise çok sinirleniyorum oynayasım gelmiyor. En ufak şey de moralim bozuluyor bunu nasıl aşabilirim?

Çevrimiçi oyun oynamayı bırakabilirsin bir süre, hikayeli oyunları denemeni tavsiye ederim. Zaten online oyunları çok iyi oynamayı hedefliyorsan çok uzun süre oynaman gerekiyor.
Bir çok hikaye temalı oyun bitirdim ve uzun süredir Valorant oynuyorum. Gereksiz yere öldüğüm zaman, arkalandığım zaman ve bu tarz şeylerde deliriyorum neredeyse kendi kendimi yiyorum ve okdaklanamıyorum. Gülüp geçemiyorum diğerleri gibi bir daha ki elde var olsun diyemiyorum, aşamadığım şey bu zaten.

Bir çok hikaye temalı oyun bitirdim ve uzun süredir Valorant oynuyorum. Gereksiz yere öldüğüm zaman, arkalandığım zaman ve bu tarz şeylerde deliriyorum neredeyse kendi kendimi yiyorum ve okdaklanamıyorum. Gülüp geçemiyorum diğerleri gibi bir daha ki elde var olsun diyemiyorum, aşamadığım şey bu zaten.
Gerçek hayatınızda da bu tip şeyler yaşadığınızda da aynı tepkiyi veriyorsanız psikoloğa gitmeyi deneyebilirsiniz ancak sadece oyunda oluyorsa bence çevrimiçi oyunları bırakın, aslında düşündüğünüzde zaten amaçsız oyunlar bunlar, sadece rekabet duygunuzu kullanıyorlar oyunda tutmak için, binlerce saat rekabetçi oyun oynamış birisi olarak söylüyorum bunu.

Gerçek hayatınızda da bu tip şeyler yaşadığınızda da aynı tepkiyi veriyorsanız psikoloğa gitmeyi deneyebilirsiniz ancak sadece oyunda oluyorsa bence çevrimiçi oyunları bırakın, aslında düşündüğünüzde zaten amaçsız oyunlar bunlar, sadece rekabet duygunuzu kullanıyorlar oyunda tutmak için, binlerce saat rekabetçi oyun oynamış birisi olarak söylüyorum bunu.
Evet haklısınız sanırım çok rekabetçiyim, yenilmeyi, ölmeyi kabul edemiyorum bu da beni sinirlendirmeye itiyor, kontrolsüz bir sinirlenmeye.

Evet haklısınız sanırım çok rekabetçiyim, yenilmeyi, ölmeyi kabul edemiyorum bu da beni sinirlendirmeye itiyor, kontrolsüz bir sinirlenmeye.
Ben de eskiden öyle hissederdim ancak farkına vardıkça anlıyorsunuz ne kadar kötü olduğunu, arkadaşlarımla arada bir hala girerim fakat yine stres yaparsam direk çıkıyorum artık oyundan.

Aynı sorun bende de var. Bende BF de bu sorunu yaşıyorum. Öl doğ az koş sonra gene öl. Başka oyunlara bakıyorum ama onlarda bir süre sonra ya bitiyor ya da sıkıyor. Gerçekten sinir bozucu bir durum biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı