eGPU GTX 1060 dahili ekrana görüntü verir mi?

Marc Marquezzz

Hectopat
Laptopumda ekran kartı olarak sadece Intel HD 4000 var. eGPU ile GTX 1060 takınca görüntü dahili ekranıma gelir mi?
BIOS'tan ayar yapacak mıyım?
Nelere dikkat etmem gerekir?
@ViooYa hocam senin eGPU hakkında bilgin olduğu söylendi bir fikrin var mıdır?

Son düzenleme:
Cihazınız hakkında biraz bilgi verirseniz, fikir sunabilirim. Marka/model bilgisi, BIOS üreticisi adı ve versiyonu gibi.

screenshot_20201125_151005.png

Insyde BIOS'larda sıkıntı çıkarıyor. Tavsiyem bulaşmamanız yönünde olur. Haddinden fazla uğraşırsınız, uzaktan yardım ile bir yere kadar ilerliyor. İşlemler fazla dikkat istediği için en ufak bir hatada sıkıntıya girersiniz.

Insyde BIOS'larda sıkıntı çıkarıyor. Tavsiyem bulaşmamanız yönünde olur. Haddinden fazla uğraşırsınız, uzaktan yardım ile bir yere kadar ilerliyor. İşlemler fazla dikkat istediği için en ufak bir hatada sıkıntıya girersiniz.

Evde kendi başıma zaten beceremem eGPU'yu. Aşağı yukarı sen kadar bilen birisi ile bir araya gelsem mantıklı olur mu? Yeni sistem almak istemiyorum şu dönemde 9-10 ay sonra alacağım. Bilen birisi ile bir araya gelsem yine de yapmamamı mı önerirsin?

Yapılabiliyor ancak çok uğraştırıyor Insyde BIOS, modlanması gerekiyor BIOS'un. eGPU yazılımı ile de yapabilirsiniz ancak şans işi. Kesin olmadığı için; "alın, yapın, yazılımla kesin çalışır." diyemem.

Sorunuzun genel cevabında ise yapılabiliyor ancak ben önermem. Son karar sizin. Kaldı ki 9 10 ay sonra da olsa buna ayıracağınız bütçeyi oraya ayırabilirsiniz.

i3 3110M işlemci ile takacağınız kart darboğaza girecek. eGPU adaptörü + PSU + Ekran kartı maliyetini göz önünde bulundurun. Performans olarak ben değmeyeceği kanısındayım. İlla yapacağım derseniz, projeye başladığınızda sorunları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Yapılabiliyor ancak çok uğraştırıyor ınsyde BIOS, modlanması gerekiyor BIOS'un. eGPU yazılımı ile de yapabilirsiniz ancak şans işi. Kesin olmadığı için; "alın, yapın, yazılımla kesin çalışır." Diyemem.

Sorunuzun genel cevabında ise yapılabiliyor ancak ben önermem. Son karar sizin. Kaldı ki 9 10 ay sonra da olsa buna ayıracağınız bütçeyi oraya ayırabilirsiniz.

i3 3110M işlemci ile takacağınız kart darboğaza girecek. eGPU adaptörü + PSU + ekran kartı maliyetini göz önünde bulundurun. Performans olarak ben değmeyeceği kanısındayım. İlla yapacağım derseniz, projeye başladığınızda sorunları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Laptop'u satıp ekran kartına, aparata vereceğim parayı ekleyip R5 3400G APU almam daha mantıklı olur gibi oldu hocam.

Geri
Yukarı