Egzoz fan önerisi

Dakko

Kilopat
Daha fazla  
Kasam mesh kasa. Önde 3 adet Cooler Master'in kendi stok fanı var.

Arka egzoz fanı da Akasa Viper 12 mm fan.

Sizce kasanın üstüne bir tana daha egzoz fanı takmanın bir artısı olur mu? Arkadaki Akasa Viper'in etkisini mi azalmış olurum?

Eğer faydası olur diyorsanız hangi fanı alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akasa Viper 12 çok güzel bir fan, aynısı olmasa da üstte CPU üstüne gelece şekilde daha düşük devirli bir tane daha takabilirsiniz, neden düşük devirli, ısınan hava zaten üste çıktığı için. Öndeki fanların üstüne gelecek şekilde üste takmanızı önermem. Üflenen soğuk havayı üste çekersiniz.

Yukarı fan takmak hava çıkışını kolaylaştırır. Arkadaki fanın etkisini azaltmaz, yükünü paylaştırır.
Fan öneriniz var mı?
Akasa Viper 12 çok güzel bir fan, aynısı olmasa da üstte CPU üstüne gelece şekilde daha düşük devirli bir tane daha takabilirsiniz, neden düşük devirli, ısınan hava zaten üste çıktığı için. Öndeki fanların üstüne gelecek şekilde üste takmanızı önermem. Üflenen soğuk havayı üste çekersiniz.
Sizinle benzer düşünüyorum. Hemen arka fanın üstüne, yani kasanın üst tarafının arka tarafa yakın korner kısmına takacağım.

Ve yine düşük devir konusunda da hemfikirim. Çünkü zaten oraya doğal olarak hava yükseliyor.

Peki bu durumda oraya, arka taraftan söktüğüm stok cooler master fanı mı takayım?

Fan öneriniz var mı?

Sizinle benzer düşünüyorum. Hemen arka fanın üstüne, yani kasanın üst tarafının arka tarafa yakın korner kısmına takacağım.

Ve yine düşük devir konusunda da hemfikirim. Çünkü zaten oraya doğal olarak hava yükseliyor.

Peki bu durumda oraya, arka taraftan söktüğüm stok Cooler Master fanı mı takayım?

Halihazırda kullandığınız egzoz fan güzel. Aynısından alabilirsiniz. İşlemci soğutucunuz hava soğutma ise yukarıya güçlü bir fan takmanın bir eksisinin olacağını düşünmüyorum. Çünkü ısınan hava direkt olarak dışarı çıkacak. Önden gelen havanın yönü etkilenebilir ama dışarı atacağı sıcak havayı göze alırsak güçlü bir fan takmanın eksisi olmayacağını düşünüyorum.

Fan öneriniz var mı?

Peki bu durumda oraya, arka taraftan söktüğüm stok Cooler Master fanı mı takayım?

Tabii ki takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı