Egzoz fanından gelen yalpalama sesi

rhaecia

Hectopat
Dört gün önce bir arkadaşımla PC'min ana hatlarını herhangi bir parçayı sökmeden temizledik; egzoz fan dışında. Temizledikten sonra egzoz fanı çıkardığımız gibi taktık, ancak ertesi gün PC'yi açtığımda egzoz fanından yüksek sesli başlayıp 5 dk kadar süren ve azalarak kesilen bir yalpalama sesi geldiğini fark ettim. Fanı birkaç kez daha söküp taktım ancak durum aynı, değişmiyor. Ne yapmalıyım?
Fandan gelen ses: 20200109_134919 - Streamable

Dört gün önce bir arkadaşımla PC'min ana hatlarını herhangi bir parçayı sökmeden temizledik; egzoz fan dışında. Temizledikten sonra egzoz fanı çıkardığımız gibi taktık, ancak ertesi gün PC'yi açtığımda egzoz fanından yüksek sesli başlayıp 5 dk kadar süren ve azalarak kesilen bir yalpalama sesi geldiğini fark ettim. Fanı birkaç kez daha söküp taktım ancak durum aynı, değişmiyor. Ne yapmalıyım?
Fandan gelen ses: 20200109_134919 - Streamable
Fan kasaya montajlı değilken de aynı sesi yapıyor mu?

Fanı kasadan sökün ancak bilgisayar bağlantısını sökmeyin. Elinizde çalıştırın ve sesin tekrar gelip gelmediğine bakın. Eğer devam ediyorsa fan bozulmuş olabilir.

Fan kasaya montajlı değilken de aynı sesi yapıyor mu?
Hayır, söküp çalıştırdım herhangi bir ses gelmedi.
Fanı kasadan sökün ancak bilgisayar bağlantısını sökmeyin. Elinizde çalıştırın ve sesin tekrar gelip gelmediğine bakın. Eğer devam ediyorsa fan bozulmuş olabilir.
Söktüm, çalıştırdım; ses gelmedi. Sıkıntının fanda olduğunu zannetmiyorum, demin geri takarken arkada fanı tutan 4 vidanın 3'ü sıkılaşmıyor, boşa dönüyor bir süre sonra. Ancak şuan taktıktan sonra ses gelmedi.
Ses hala gelmeye devam etmekte.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı