Egzoz fanından sürtme sesi gelmesi

Meggy

Kilopat
Bilgisayarımı açtığımda egzoz fanından ses geliyor böyle titreme gibi ama anlayamadım. Vidalar sıkılı 2-3 ay önce topladım PC'yi. Fakat sorun şimdi ortaya çıktı. Açılışında yapıyor belli bir süre sonra ya kendinden geçiyor ya da egzoz fan kısmının arkasındaki demire tıklatınca biraz düzeliyor. Sebebi nedir? Hiçbir şey de sürtmüyor.

Zamanında aynı sorunu yaşıyordum. Bilgisayar kapalı iken fanı tutup dönmesini engelledim belli bir süre. O günden sonra ses çıkmadı. Bu çözümü de forumda görmüştüm. Deneyebilirsin.

Yine her kafadan bir farklı ritimde ses :) Lakin kimse sorunu Power Supply de bulmuyor ;) Daha önce bende bu sorunu yaşamıştım hatta fanın kasaya sürtme noktalarına plastik pul bile takmıştım etkisi biraz düşmüştü sonradan power değiştirdim 80 bronze plus özellikli olanından aldım ve o gündür bugündür bilgisayarın çalıştığını bile hissetmiyorum. Bazen power ışığına bakıyorum çalışıyor mu diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında aynı sorunu yaşıyordum. Bilgisayar kapalı iken fanı tutup dönmesini engelledim belli bir süre. O günden sonra ses çıkmadı. Bu çözümü de forumda görmüştüm. Deneyebilirsin.
Tam olarak açar mısın konuyu?

Yine her kafadan bir farklı ritimde ses :) Lakin kimse sorunu Power Supply de bulmuyor ;) Daha önce bende bu sorunu yaşamıştım hatta fanın kasaya sürtme noktalarına plastik pul bile takmıştım etkisi biraz düşmüştü sonradan power değiştirdim 80 bronze plus özellikli olanından aldım ve o gündür bugündür bilgisayarın çalıştığını bile hissetmiyorum. Bazen power ışığına bakıyorum çalışıyor mu diye.
Power ile hiçbir alakası olamaz. Sanmıyorum. Tüm parçalarım yeni 600W 80 plus güç kaynağım var. Ses ondan gelmiyor. Kasamın egzoz fanını tuttuğumda ses gidiyor. Mesela şuanda ses yok. Konuyu açtığımda ses vardı. Açıldıktan 5 dakika sonra ses ortadan kalkıyor.
garantisi duruyor ozaman istersen garantiye yolla

Tüm parçaları sök ondan sonra gönder geri geldiğinde tekrar tak. Kim uğraşır onunla :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak açar mısın konuyu?
Bilgisayar kapalı iken fanların dönmesini engelliyoruz. Sonra bilgisayarı çalıştırıyoruz. 10-15 sn bekletikten sonra fanı bırakıyoruz. Yöntem bu. Bende sorunu çözdü. Fana bir zararı olup olmaması hakkında garanti veremem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı