Ehliyet Alırken Girdiğimiz Sınav

LXYEAN1

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, benim sorum şu ben 1 Nisan'da A1 ehliyeti için başvuracağım bildiğim kadarıyla ilk önce E-Sınav oluyoruz bu E-Sınavda tüm ehliyet grupları aynı sınavı mı oluyor? (A sınıfı B sınıfı gibi) yoksa başka sınava mı giriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortak sınav olunuyor diye biliyorum.
Mesela A1 ehliyet ile C1 ehliyeti alan kişiler aynı sınavımı oluyor?

ASASDASD.png

O sınav ehliyetini almak istediğiniz araca dair bilgilerden çok az içeriyor. Motor türleri vb. gibi belki soru ya çıkar ya da çıkmaz. Gerisi hep etik ve genel trafik kurallarıyla ilgili.

Evet sınav aynı. Temel düzeyde araç bilgisi, trafik bilgisi ve ilk yardım bilgisi içeriyor.
Ayrıca ehliyet aldıktan sonrada başka bir türde ehliyet almak isterseniz bu sınava tekrar girmenize gerek kalmıyor sadece direksiyon sınavına giriyorsunuz.

Evet sınav aynı. Temel düzeyde araç bilgisi, trafik bilgisi ve ilk yardım bilgisi içeriyor.
Ayrıca ehliyet aldıktan sonrada başka bir türde ehliyet almak isterseniz bu sınava tekrar girmenize gerek kalmıyor sadece direksiyon sınavına giriyorsunuz.
Hocam ben şuan 15 yaşındayım (Mart'ta 16 olucam) yani A1 aldığım zaman araba ehliyeti için sınava girmicem mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı