Ehliyet alma süreci

Harç zammı konusunda ben de çok sinirlendim. Ben 6-7 sene önce bütün işlemler dahil 1000 TL’nin altında almıştım. Nereye kadar gidecek artık bu iş bilemiyorum. Hayırlı olsun ehliyetiniz. İleride alacakları daha zor günler bekliyor. :D
Eyvallah sağolun. Valla şu son zamanlar büyük sıkıntı ya...

Trafik veya ilk yardım da nasıl mantık sorusu olabilir ki, bilgiye dayalı sormuyorlar mı bu derslerde ?
İlk yardım, Trafik adabı, Motor bilgisi, Trafik işaretleriyle alakalı sorular soruyolar. Genelde kolay ve mantık soruları oluyor. O yüzden öyle söyledim. İnternete de e-sınav denemeleri yazarak bakıp kendini deneyebilirsin.

Eyvallah sağolun. Valla şu son zamanlar büyük sıkıntı ya...
Kardeşim sen pazarlık yapmadın mı? Bana da 1600 dediler gerçi her kurs aynı fiyatı veriyor ama ben 1200’e yazıldım. Kursla da alakalı değil 3-4 kurs gezdim hepsi 1300-1400 civarına kadar indi.

Kardeşim sen pazarlık yapmadın mı? Bana da 1600 dediler gerçi her kurs aynı fiyatı veriyor ama ben 1200’e yazıldım. Kursla da alakalı değil 3-4 kurs gezdim hepsi 1300-1400 civarına kadar indi.
Yapmadım, yapma gereği de duymadım doğrusunu söylemek gerekirse. Hiç aklımdan bile geçmedi :D

Selamlar. Konuyu hortlatacağım biraz :)

Geçtiğimiz hafta ehliyet için kursa kaydoldum. Kurs ücreti 1750 lira olmuş. 18 yaşımı doldurduktan sonra hemen alsaydım keşke.
31 Temmuz itibari ile direksiyon sınavımı geçtim :) 24 yaşında olduğum için etrafımdakilerden hep "Çok geçe bırakmışsın yav" hitapları geliyordu. Olsun geç olsun ama güç olması değil mi? :)

Aklımda birkaç soru var da bunları bilen arkadaşlar kendi deneyimlerine göre cevaplayabilirse çok mutlu olurum.

• Direksiyon sınavını geçtim. Ehliyet almak için nüfus müdürlüğünden randevuyu ne zaman almak gerek?
  • Nüfus müdürlüğü'ndeki ehliyet randevusuna giderken yanımızda hangi evrakları götürmeliyiz?
  • Sürücü kursuna kayıt olurken aile hekimimden sağlık raporu almıştım. Sağlık raporunu tekrar mı almam gerekiyor?
  • Kan grubu kartını yanımızda hazır bulundurmalı mıyız?

Şimdiden herkese teşekkürler

Son düzenleme:
Selamlar. Konuyu hortlatacağım biraz :)

Geçtiğimiz hafta ehliyet için kursa kaydoldum. Kurs ücreti 1750 lira olmuş. 18 yaşımı doldurduktan sonra hemen alsaydım keşke.
31 Temmuz itibari ile direksiyon sınavımı geçtim :) 24 yaşında olduğum için etrafımdakilerden hep "Çok geçe bırakmışsın yav" hitapları geliyordu. Olsun geç olsun ama güç olması değil mi? :)

Aklımda birkaç soru var da bunları bilen arkadaşlar kendi deneyimlerine göre cevaplayabilirse çok mutlu olurum.

• Direksiyon sınavını geçtim. Ehliyet almak için nüfus müdürlüğünden randevuyu ne zaman almak gerek?
  • Nüfus müdürlüğü'ndeki ehliyet randevusuna giderken yanımızda hangi evrakları götürmeliyiz?
  • Sürücü kursuna kayıt olurken aile hekimimden sağlık raporu almıştım. Sağlık raporunu tekrar mı almam gerekiyor?
  • Kan grubu kartını yanımızda hazır bulundurmalı mıyız?

Şimdiden herkese teşekkürler
Kaç ayda ehliyetinizi aldınız acaba?

Geri
Yukarı