Ehliyet Sınavı Tarihleri Nelerdir?

Furkan123123

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Selamın Aleyküm arkadaşlar. Ben 11 Eylül 97 doğumluyum. Şimdi b sınıfı araç ehliyeti almak için kursa Haziran ayında yazilmak istiyorum. 1. sorum, kursa yazılabilir miyim ay olarak yaşımı doldurmadan? 2. sorum, ehliyet sınavı tarihleri nelerdir? İnternette birkaç siteye baktım hepsinde farklı tarihler vardı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana detaylı bilgilendirmeyi yapayım, şuan ben de ehliyete yazıldığım için bilgi sahibiyim bu konuda.
Şuandan itibaren girilebilen sınav tarihlerini yazayım. Direkt olarak MEB'den alınmış resmi bilgilerdir.

• 27 Haziran (Önümüzdeki ilk sınav tarihi) Yaş yüzünden kaçırıyorsun
  • 22Ağustos Yaş yüzünden kaçırıyorsun
  • 10Ekim 5 gün ile yırtıyorsun resmen :)
  • 12 Aralık Rahatlıkla girebiliyorsun
Sınavlara kayıt olabilmen için, o sınav için verilen tarihe kadar 60TL motorlu taşıt sınav ücretini bankamatik veya devlet bankaları üzerinden yatırman gerekir.
Mesela 27 Haziran tarihli sınava katılabilmek için yaklaşık olarak 1 ay önceden yani 30Mayıs tarihine kadar ücretleri yatırmış olman gerekir.

Senin durumunu detaylı olarak inceledim. 10 Ekim sınavına kayıt olabilmen için en geç 15 Eylül tarihine kadar harç parasını yatırmış olman gerekiyor.
Sen 11 Eylül'de 18'ine giriyorsun. 12 - 13 - 14 - 15 Eylül tarihlerinde harç parasını yatırırsan 10 Ekim sınavlarına girebilirsin.
@Furkan123123

Aralık ayına zaten rahatlıkla girebiliyorsun, istersen 4 gün içerisinde geciktirmeden yatırır ve Ekim ayındaki sınava kaydolabilirsin.
Eğer Aralık ayını da kaçırırsan stajyer sürücü yasasına yakalanırsın. Bu 2 sınav tarihini değerlendir.

Tüm arkadaşlar için faydalı olması açısından MEB'in yayınlamış olduğu belgeyi de ekledim :

Untitled.jpg

Son düzenleme:
Bende yazıldım fakat ücret biraz fazla oldu. Bulunduğum yerdeki firmalar anlaşmış indirim yapmıyorlar. Sadece kurs ücreti 900 tl. Toplam fiyat 1500. Tamam hayatımızda bir defalık veriyoruz bu ücreti ama resmen adamı yoluyorlar.

Son düzenleme:
Yalnızca kurs ücreti 900TL ise buna 60TL sınav harcı ve 60TL de direksiyon sınav harcı eklenecek. Yani +120TL gideri olacak. Sertifikayı ehliyete çevirirken de 380 + 120 yani 500TL ücreti var. Sana gelişi 1520 olacak :)

Ben iyi derece sürmeyi bildiğim için ders almayacağım. Bu yüzden 450TL veriyorum kursa.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı