Ehliyette güzergah ve paralel parktan direkt kalınır mı?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçen dediğim gibi Renault flash vermediler arabalar arıza yaparsa onu veriyorlarmış 2007 206+ verdiler ama güzergahı bayağı karıştırıyorum ve paralel parkta sıkıntı yaşıyorum başka bir sıkıntı yok. Paralel parkın en kolay yolu nasıl oluyor bilen var mı ve güzergahı sapıtınca direkt bırakıyorlar mı? 3 dersim kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzergahı zaten bilirsin yanında hocalar olacak sorun yaşamazsın. Park olayını buradan anlatamayız, uygulaman gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzergahta saptığın an bırakırlar büyük ihtimal de güzergahı nasıl ezberleyemiyorsunuz ki? Zaten çok uzun değil diye biliyorum genel olarak. En fazla 30-35 dakika sürüyor sanırım bir güzergahı tamamlamak. Kısaca ezberlemeniz şart.

Paralel park konusuna gelirsek dubalardan düşünüp ezberlemeye çalışın. Komple sağ+komple sol tekniği veya 1.5 tur tekniğinden birini seçip hangisi size uygunsa onu deneyin. Gerekirse öğretmeninize son dersinizde sadece park çalıştırması için ricada bulunun. Zaten ehliyet kursları sizi sürücülükten ziyade sınavdan geçmeniz için eğitiyor.

Güzergah ta farklı araçların güzergahına girersen kırmızı ihlal paralel park için renkli başlı veya harfli dubayı kelebek camından kaybedene kadar ilerle sonra fren+debriyaja basarak direksiyonu tam tur sağ yap ve vitesi geriye tak geri gelirken harfli dubanın çaprazın da kalan arka dubayı arabanın arka tarafa eşleştir ve dur daha sonrasın da direksiyonu 1,5 tur sola aç (2 kere logo düz olacak) harfli duba ile iç kapı kolu birbirine eşit olana kadar geri gel ve dur daha sonrasında direksiyonu sola kır ve son kez geri geri gel dur en sonunda sola sinyal ver ve sınav çıkışını yap.

ilk sağa park edişte sağ sinyali yak sonrasında dörtlünü yak

Not: Bunları yaparken gaza yüklenme ayağını debriyajdan direkt çekme

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olur umarım.

Son düzenleme:
Güzergahta saptığın an bırakırlar büyük ihtimal de güzergahı nasıl ezberleyemiyorsunuz ki? Zaten çok uzun değil diye biliyorum genel olarak. En fazla 30-35 dakika sürüyor sanırım bir güzergahı tamamlamak. Kısaca ezberlemeniz şart.

Paralel park konusuna gelirsek dubalardan düşünüp ezberlemeye çalışın. Komple sağ+komple sol tekniği veya 1.5 tur tekniğinden birini seçip hangisi size uygunsa onu deneyin. Gerekirse öğretmeninize son dersinizde sadece park çalıştırması için ricada bulunun. Zaten ehliyet kursları sizi sürücülükten ziyade sınavdan geçmeniz için eğitiyor.
Hocam normalde ezberde sorun yok da bu aralar kafam çok dolu ondan unutuyorum hep. Başka bir sürücü kursu güzergahı tanıtan bir video çekmiş oradan ezberlemeye çalışacağım artık. Her zaman sapıtmıyorum da kavşaklarda sapıtıyorum.

Güzergahı zaten bilirsin yanında hocalar olacak sorun yaşamazsın. Park olayını buradan anlatamayız, uygulaman gerek.
Sınavda söylemezler diyor hoca. Kendim bulacakmışım bütün yolu.

Senin arkanda kurumdan hoca oluyor merak etme buradan şuraya dön buraya gir vs
Tam tur sınavı esnasında ne hocalar ne de komisyon üyeleri hiçbir şey söylemezler. Sadece tam tur sınavı bittiğinde park aşamalarına geldiğinde park alanının yoğunluğuna göre L parka yada paralele parka yönlendirirler. Sınava başlangıçtaki numaralara göre önce L park yada paralel park gidilir.

Paralel parktan kaldım gelecek aya kaldı. Yahu dün kendi arabamla geldim 5 deneme yaptım hepsinde de güzelce parkettim. 5500 TL ödeyecekken şu an 7400 liraya patlayacak. 5500 lira birikmiş vardı bunun için PC'yi satmaya kadar gidecek iş. Ulan böyle kör talihin var ya aşırı sinirimi bozdu bu olay. Yahu sınav ücreti 150 liradan nasıl 750 liraya çıkar kardeşim nasıl ya kafayı yiyeceğim cidden ya.

Paralel parktan kaldım gelecek aya kaldı. Yahu dün kendi arabamla geldim 5 deneme yaptım hepsinde de güzelce parkettim. 5500 TL ödeyecekken şu an 7400 liraya patlayacak. 5500 lira birikmiş vardı bunun için PC'yi satmaya kadar gidecek iş. Ulan böyle kör talihin var ya aşırı sinirimi bozdu bu olay. Yahu sınav ücreti 150 liradan nasıl 750 liraya çıkar kardeşim nasıl ya kafayı yiyeceğim cidden ya.
2018'de toplam 1800'e mal olmuştu. Her sene zam yapıyorlar maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı