Ekipmanları iade edip sistemi yükseltmek mantıklı mı?

Sizce?

• RTX 3060 ve SSD al, ekipmansız kal.

Oy: 27 84,4%
  • Ekipmanlar kalsın, GTX 960 ve SSD alıp ekran kartınla idare et.

Oy: 3 9,4%
  • PS5 ve düşük PC al.

Oy: 2 6,3%

• Oy verenlerin toplamı
    32

mofrivia

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar.
SteelSeries ekipmanları aldım fakat 2350₺ param kaldı. Ekran kartım ve SSD'm yok, eğer bu ekipmanları iade edersem 4800₺ param oluyor. Fiyatlar düşerse RTX 3060 4000₺ olursa onu alabiliyorum, yanına da SSD ama ekipmansız kalıyorum. Diğer bir seçenek, ekipmanların kalması ve 2. el GTX 960 4 GB ekran kartı almak ve yanına SSD ama RTX de oynamak istiyorum. 3. seçenek, tüm sistemi satıp monitör hariç toplam paramla birlikte 10K ediyor, bunun 6K'sını PS5 Digital Edition alıp RTX de oynamak, diğer kalan 4K ile birlikte PC almak. CS:GO, Valorant, LoL, Skyrim tarzı sadece PC'de oynanan oyunları oynamak. Bu ilk 3 seçeneği seçecek olsaydınız hangisini seçerdiniz?

Şu an halihazırda olan parçalar;
  • Ryzen 5 3600 işlemci.
  • MSI B450 Tomahawk Max anakart.
  • G.Skill Trident Z Neo 8x2 16 GB CL16 3600MHz ARGB RAM.
  • Cooler Master H500 ARGB kasa.
  • Cooler Master 750W 80+ Bronz V2 PSU.
  • WD Red 2.0TB HDD.
  • SteelSeries Apex 5 klavye.
  • SS Arctis 5 kulaklık.
  • SS Rival 3 mouse.
  • SS QCK Edge medium mouse pad.
  • Logitech S120 hoparlör.

Herkese selam arkadaşlar.
SteelSeries ekipmanları aldım fakat 2350₺ param kaldı. Ekran kartım ve SSD'im yok eğer bu ekipmanları iade edersem 4800₺ param oluyor fiyatlar düşerse RTX 3060'ı 4000₺ olursa onu alabiliyorum yanına da SSD ama ekipmansız kalıyorum. Diğer bir seçenek ekipmanların kalması ve 2.el GTX 960 4 GB ekran kartı almak ve yanına SSD ama RTX de oynamak istiyorum. 3.seçenek tüm sistemi satıp monitör hariç toplam paramla birlikte 10k ediyor, bunun 6K'sını PS5 digital Edition alıp RTX de oynamak diğer kalan 4K ile birlikte PC almak. CS:GO Valorant LoL Skyrim tarzı sadece PC'de oynanan oyunları oynamak. Bu ilk 3 seçeneği seçecek olsaydınız hangisini seçerdiniz?
Şu an halihazırda olan parçalar;
Ryzen 5 3600 işlemci.
MSI B450 Tomahawk Max anakart.
G.Skill Trident Z Neo 8x2 16 GB CL16 3600MHz ARGB RAM.
Cooler Master H500 ARGB kasa.
Cooler Master 750W 80+ bronz V2 PSU.
WD Red 2.0TB HDD.
SteelSeries Apex 5 klavye.
SS Arctis 5 kulaklık.
SS Rival 3 mouse.
SS QCK Edge medium mouse pad.
Logitech S120 hoparlör.

Ekipman sonra da alınır RTX 3060+SSD al.

Bence ekipmanlar kalsın, şahsen oyun ve ortam keyfini veren en büyük etkenlerden olduğunu düşünüyorum. Ucuz bir ekran kartıyla idare edip ileride almak daha mantıklı geldi bana.

Geri
Yukarı