Ekmek almaya giden çocuğu sokak köpeği ısırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

utku2037

Centipat
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
668
Çözümler
1
Kimse köpeklere nefret kusmasın burada. Bunun tek sorumlusu önlem almayan yetkililerdir. Eğer sen düzgün bir barınak ortamı yaratmayıp kısırlaştırma sağlamaz isen ne olacak? Köpeklerin prezervatif takmasını mı bekliyorsun? Veya köpeklerin kendi kendini eğitmesini mi bekliyorsun? Hayvanların çoğu içgüdülerini dinler. Sokağa gelen o köpeği de ilk kez görüyormuş. Kim bilir nereden atıldı veya kim bilir neler yaşandı. Bu durum hem hayvanlar için hem de insanlar için tehlikeli bir hal alıyor. Eğer yetkililer bu durumu bildiği halde ilgilenmiyorsa dalganızı burada duyar kasanlarla değil o yetkililer ile geçin. Ben şahsen sokak köpeklerinin azaltılması ile ilgili çalışma yapılmasını destekliyorum ama dışkıların içindeki hava alınmayacak barınaklarda kalacaklarsa hiçbir şeyi destekleyemem.
Ya köpeklere düşmanlık beslemek yok zaten, köpekler canımız ciğerimiz eyvallah da naapalım o zaman? Köpekleri seviyoruz diye çoluğumuzu çocuğumuzu riske mi atalım? Köpek saldırıyor işte, sebepleri önemli değil. Bu köpeğin geçmişi, yaşadığı zorluklar boğazı parçalanan çocukları geri getirmeyecek. Tamam görevliler de suçlu, onların suçu daha büyük ama bu köpek sokakta bırakılamaz. Hiç kimsenin canı o kadar ucuz değil, okula giderken ölüm tehlikesi atlatmamalı insanlar.
Seve seve vereceksiniz kendi doğal ortamında saldırır tabii.
Bak hala doğal ortamı diyor ya :D
 

utku2037

Centipat
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
668
Çözümler
1
Sokak zaten doğal ortam değil o sokak eskiden sokak mıydı hayır dağ bahçe nehir orman vs idi.
Birader senin anlama kapasiten yok ben onu farkettim, neye istiyorsan inan istediğin gibi savun milleti öldüren hayvanları ama yarın öbür gün birşey olur da kendi güvenli mahallenden çıkman gerekir de yolda vahşi köpeklerin olduğu bir sokağa denk gelirsen seni veya ailenden birini hastanelik ettiklerinde ağlama sende.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı