Ekmek Neden Bu Kadar Önemli?

asdddxaw

Hectopat
Yer
İstanbul
Bozulmuş küflenmiş bir ekmeği çöpe atmıyorlar ama bozulmuş bir yemeği çöpe atabiliyorlar, neden?
Bozulmuş yemekte nimet bozulmuş ekmekte. Ekmeğin özelliği nedir? (Ateist değilim merak ettim sadece.)

Küflü her türlü yiyecek insana zarar verir. Ekmeğe özel bir ayrım yok yani burada. Onun atılmaması da küflü ekmeğin yenince zarar vermiyor olmasından değildir. Genelde küflenmeye başlayan ekmek hemen her tarafı küflenmez. Yavaş yavaş küflenir. Bu ekmeği de tavuk-horoz gibi hayvanlara verirsek onlar sağlam taraflarını koparıp yiyebiliyorlar.

Her ikisi de nimet. Ekmeği atınca 2x suç işlemiyorsun yani :D

Küflü ekmeği tutan var mıdır ki? Ben hiç görmedim şahsen. Fakat bayatlamış ekmek her şey için kullanılabilir. O yüzden tutuyorlardır, sadece bayatlaması kaydıyla.

Küflü ekmeği çöpe atmayanını hiç görmedim, Bu özellikle ekmek kutsallığı nereden geliyor bilemiyorum ama A.R.O.G filminde de buna bir gönderme vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak mesaj ney bilmesemde aklıma geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı