Ekonomi kötüyse niye herkesin eli dolu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LeanLove

Decapat
Makaleler
1
Bugün foruma gittim bir şeyler almaya ve herkesin elinde iPhone 12-11, son model arabalar, pahalı markalardan kıyafetler, üstelik çok kalabalıktı. Madem ekonomi bu kadar kötü, niye herkes geziyor ve ellerinde bunlar var? Tek amaçları hükümeti eleştirmek ama hükümeti eleştirdiği telefon kendisinden pahalı bu milletin.

Herkesin durumu iyi değil. Bu gördüğünüz kişiler durumu iyi olan kişilerdir. Durumu kötü olup da bu tür konuları açmadığı için görmediğiniz bir çok kişi var. Ekonomi daha çok bu türden insanlara zarar veriyor.

Bugün foruma gittim bir şeyler almaya ve herkesin elinde iPhone 12-11, son model arabalar, pahalı markalardan kıyafetler, üstelik çok kalabalıktı. Madem ekonomi bu kadar kötü, niye herkes geziyor ve ellerinde bunlar var? Tek amaçları hükümeti eleştirmek ama hükümeti eleştirdiği telefon kendisinden pahalı bu milletin.
Ama işte 80 milyon o "herkes" dediğin kişilerden oluşmuyor malesef.

Elindeki telefon değil önemli olan elindeki telefonu ne kadar çalışıp kaç birim paraya aldığıdır önemli olan.

Kaç birime aldığı belli pahalı diyorlar ama alıyorlar anlayacaksın o zaman kardeşim fakir edebiyatı yapılıyor hükümeti eleştirmek için.

Herkesin durumu iyi değil. Bu gördüğünüz kişiler durumu iyi olan kişilerdir. Durumu kötü olup da bu tür konuları açmadığı için görmediğiniz birçok kişi var. Ekonomi daha çok bu türden insanlara zarar veriyor.

Durumu kötü olan kişiler tembel olduğu için fakir çalışsın kazansın o zaman.

Neden herkesiz elinde son model telefon son model araba var diye ekonomi iyi diyorsun ya neden peki bu kadar pahalı demiyorsun.

O zaman ben Nişantaşı'na gideyim ve herkesin elinde iPhone 13, altlarında Ferrari, Porsche, Range Rover göreyim ve diyeyim ki: "Ekonomi kötüyse bunlar neden böyle zengin?" Senin dediğin tam olarak bu mantığa çıkıyor şu anda. Türkiye sadece Forum'da gördüğün insanlardan mı oluşuyor?

Arkadaş Ultra lüks mahallelerde gezip sonra herkes zengin diyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı