Ekonomi sorunsalı

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Ekonomimiz gittikçe kötüleşiyor, yükselen dolar değil değer kaybeden Türk lirası, baştaki insanların bu durumu kontrol etmesiyse vergi arttırımı, zamlar, halktan dolarlarını bozdurmasını talep etmek. Vergilerin ve zamların arttığını kimse inkar edemez fakat sorun insanların bunu bilmesine rağmen yine de geçinebildiklerini zannetmeleri, bunun sebebiyse dini kullanarak insanları şükretmeye zorlamaları, ya da şöyle diyeyim dini kullanarak halka düşük yaşam standartlarını beğendirmek, bu durum o kadar abartıldı ki millet yeme, içme, barınma, giyinme dışındaki her şeyi lüks sayar hale geldi. İnsanlar nedense bizden daha iyi yaşayanlar var demektense bizden daha kötü olanlarda var demeyi tercih ediyor, işte bu yüzden de büyüyemiyoruz. İktidar ve iktidar yanlıları bu duruma yıllardır süren dış mihrakların baskısı ve terör olaylarını bahane ediyor, fakat kimse düşünmüyoruki koskoca 2 tane dünya savaşından da pert bir şekilde çıkmış Almanya, dünyanın en büyük ekonomilerinden ve refah seviyesi yüksek ülkelerden, herkes bunu unutuyor ve herkes zor zamanlar geçiren tek ülkenin Türkiye olduğunu zannediyor. Ülkede bu ekonomik durumu düzeltmek için kayda değer hiçbir çalışmada bulunmamakta, yıllardır özel sektöre doğru düzgün bir yatırım yapılmadı, üretim desteklenmiyor bunlar o kadar basit şekilde olacak şeyler değil diyebilirsiniz fakat yıllardır ekonomimiz kötü bir durumdaydı ve zamanımız vardı ve çalışmalara en basitinden saray masraflarını kısarak başlanabilirdi. Benim fikrim bu yönde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekonomimiz gittikçe kötüleşiyor, yükselen dolar değil değer kaybeden Türk Lirası, baştaki insanların bu durumu kontrol etmesiyse Vergi arttırımı, Zamlar, Halktan dolarlarını bozdurmasını talep etmek. Vergilerin ve zamların arttığını kimse inkar edemez fakat sorun insanların bunu bilmesine rağmen yine de geçinebildiklerini zannetmeleri, bunun sebebiyse dini kullanarak insanları şükretmeye zorlamaları, ya da şöyle diyeyim dini kullanarak halka düşük yaşam standartlarını beğendirmek, bu durum o kadar abartıldı ki millet Yeme, İçme, Barınma, Giyinme dışındaki her şeyi lüks sayar hale geldi. İnsanlar nedense bizden daha iyi yaşayanlar var demektense bizden daha kötü olanlarda var demeyi tercih ediyor, işte bu yüzden de büyüyemiyoruz. İktidar ve iktidar yanlıları bu duruma yıllardır süren dış mihrakların baskısı ve terör olaylarını bahane ediyor, fakat kimse düşünmüyoruki koskoca 2 tane dünya savaşından da pert bir şekilde çıkmış Almanya, dünyanın en büyük ekonomilerinden ve refah seviyesi yüksek ülkelerden, herkes bunu unutuyor ve herkes zor zamanlar geçiren tek ülkenin Türkiye olduğunu zannediyor. Ülkede bu ekonomik durumu düzeltmek için kayda değer hiçbir çalışmada bulunmamakta, yıllardır özel sektöre doğru düzgün bir yatırım yapılmadı, üretim desteklenmiyor bunlar o kadar basit şekilde olacak şeyler değil diyebilirsiniz fakat yıllardır ekonomimiz kötü bir durumdaydı ve zamanımız vardı ve çalışmalara en basitinden saray masraflarını kısarak başlanabilirdi. Benim fikrim bu yönde.
"Şükürcü politika" Bir tas bir de yorgan gerisini kafana takma.

cihan_kurucumuz_ekonomi_uzmanı_dalbayrak.jpg

Koskoca Tahran zirvesinde söyle yapan bir adamı niye ekonomi bakanı yaparsın ki? Başkası olsa çoktan bakanlıktan alınmıştı. Ekonomi hakkında söylenecek çok söz var yazsam yer yetmez ama ne söyleyeceklerim az çok belli.

Reşit olan halkın %50'sinden fazlası halinden memnun ki sistemi devam ettiriyorlar.

Demokrasi böyle bir şeydir. Sandığın başında her şeyin farkında olan senle, hiçbir şeyin farkında olmadan buna da şükür diyerek kendi fakirliği üzerinden zengin ettiği kişilere karşı sempati duyanlar eşit olur.

Sorgulamayan, b*ktan hayat yaşayıp bunun güzellemesini yapanlara her şey müstehak. İçinde bulunduğu berbat düzeni değiştirmeye çalışmayan kimseye acımıyorum, herkes layık olduğu hayatı yaşar/yaşıyor.

Reşit olan halkın %50'sinden fazlası halinden memnun ki sistemi devam ettiriyorlar. Demokrasi böyle bir şeydir. Sandığın başında her şeyin farkında olan senle, hiçbir şeyin farkında olmadan buna da şükür diyerek kendi fakirliği üzerinden zengin ettiği kişilere karşı sempati duyanlar eşit olur.

"Demokrasinin en büyük kusuru ise istidat, zeka ve kalite yerine kalabalığı koymasıdır."
Hüseyin Nihal Atsız

Şükretmenin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum ama hatalardan dolayı batmak üzereyken şükrederek hayata devam etmek saçma. Allah çalışana rızık verir.

Beter olun. Daha beterini hak ediyorsunuz. O kadar zaman sustunuz, şimdi elinizde hiçbir şey kalmadığında mı konuşuyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk'ün çok güzel bir sözü var:
Uyuyan milletler ya ölür ya da köle olarak uyanır.

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstehaktır ona her türlü zillet.

Beter olun. Daha beterini hak ediyorsunuz. O kadar zaman sustunuz, şimdi elinizde hiçbir şey kalmadığında mı konuşuyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk'ün çok güzel bir sözü var:
Uyuyan milletler ya ölür ya da köle olarak uyanır.

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstehaktır ona her türlü zillet.
Biz ne yaptık, ses çıkaranları görüyorsunuz.

İşte. Ne yaptınız? Hiçbir şey. Ses çıkaranlar en azından denediler. Başınıza gelenlerin hepsini hak ediyorsunuz. Beter olun.
Bir, klavye başından bana neden "beter ol" diyorsun.
İki, ben olaya bireysel bakarım, sesimi çıkarınca başıma gelecekleri biliyorum. Bu yüzden tercih etmiyorum. Ki aklı başında çoğu kişi ses çıkarmıyor nedense? Ben niye çıkarayım?

Geri
Yukarı