Ekonomik gitar önerisi

Sekerât

Hectopat
Lise 1'e giden bir öğrenciyim, ekonomik özgürlüğüm yok. Müzik aleti çalmayı bile zaman kaybı olarak gören bir babam var ve ekonomimiz istediğimiz her şeyi alabilecek güçte değil. Babamı ikna edebileceğim meblağ en fazla 200-250 ₺'dir. Bu konuyu açma amacım direkt olarak bir tavsiye değil, tavsiyenin yanında buna değip değmeyeceğini belirtmeniz. Gerçekten gitar çalmak istiyorum, ileride işim olduğunda elektro gitara kadar gideceğim ama şu an kaliteli bir klasik gitar almaya bile imkanım yok, sizce bu fiyat aralığında kalitesiz bir gitarı almam mantıklı mı, yoksa şu dönemde bu topa hiç girmemeli miyim?
Ek olarak BİM, A101 gibi marketlere aktüel olarak gelen gitarlar alınmaya değer mi? 150 ₺ civarında oluyor genelde.

İlk önce klasik gitarı ara basamak olarak görme, ayrı bir daldır o. İkinci olarak Bim'den alacağın gitar ne kadar işe yarar bilinmez, tel değişimi ortalama 25 TL tutuyor zaten. Ben yerinde olsam para biriktirir, 500-600 bandında arayışa çıkardım.

İlk önce klasik gitarı ara basamak olarak görme, ayrı bir daldır o. İkinci olarak Bim'den alacağın gitar ne kadar işe yarar bilinmez, tel değişimi ortalama 25 TL tutuyor zaten. Ben yerinde olsam para biriktirir, 500-600 bandında arayışa çıkardım.
Hayat gerçekten sürprizlerle dolu. Ben şarkı/şiir de yazıyorum, bu buhranın içerisindeyken geçen sene katıldığım bir şiir yarışmasında birinci olduğum haberini aldım, çeyrek altın kazanmışım. Valencia'nın Vc204 modelini aldım, uzun zaman götüreceğini düşünüyorum.

Hayat gerçekten sürprizlerle dolu. Ben şarkı/şiir de yazıyorum, bu buhranın içerisindeyken geçen sene katıldığım bir şiir yarışmasında birinci olduğum haberini aldım, çeyrek altın kazanmışım. Valencia'nın Vc204 modelini aldım, uzun zaman götüreceğini düşünüyorum.
Hayırlı olsun, o gitar iyi diye biliyorum.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Her müzikle uğraşan müzisyen olsaydı şuan dünyanın yarısı müzisyendi. Sadece iyi olmak yetmez. Teori bilmek gerekir. Teori bilmek de yetmez, yaratıcı ve yenilikçi olmak da gerekir. O da yetmez, kendine iyi bir stüdyo ve menajer bulman gerekir. Sonra şansın varsa tutarsın. Klasik gitarla çoktan başlamışsınız. Elektroya en erken zamanda geçmenizi tavsiye ederim. Ama elektro'nun ikinci ellerini 300'den aşağıya bulmanız zor. Bir de bunun yanında amfisiydi, pedalıydı...

Yani kısacası emek vermek gerekiyor. 4 yıldır çalıyorum, ilk elektromu alalı 1 yıl bile olmadı.

Ama en iyi tavsiyeyi vermek için ne kadar zamandır çaldığınızı bilmem lazım. Ne yapmak istiyorsunuz, bunu bilmek lazım.

Geri
Yukarı