Ekonomik sıkıntılar zoruma gidiyor

Çünkü biz bir bütünüz. Halk olarak bir bütünüz. Bilinçlendirmediğimiz her bir vatandaş için biz sorumluyuz. Birlik olduğumuz gün kazanacaz. Gözlerimizi açtığımız zaman kazanacağız.

O zaman bittik desene, ben bu halkın bilinçli bir şekilde birlik olabileceğini düşünmüyorum. Birlik olabilir ama bilinçli bir birlik çok zor, önümüzde yaşayacağımız yirmi-otuz sene için konuşuyorum. Sonrasını bilemem. Belki çocuklarımız ya da torunlarımız daha bilinçli olur. Tabii onlar da sığınmacı çocuklarıyla uğraşacaklar daha.

Burada insanları görüyorum. Miladı geçmiş kartlar için bile alınır mı? Edilir mi diye soruyorlar. GT9800'ü bile konuşuyoruz burada. Bu gerçekten çok zoruma gidiyor. Türk olarak biz 20 yıl öncesinin teknolojisini mi hak ediyoruz? Bu böyle bir şey olmamalı. Bütçesi olmayanın RTX3050-3060 bütçesi olanın da RTX3070-3080-3090 alması gerekir. NVIDIA kartlarının çıkış amacı budur. 40-50-60 serisi bütçesi olmayana 70-80-90 serisi de bütçesi olanlara özeldir. Olay sadece ekran kartı değil her türlü ürün. Maalesef ekonomik durumlardan dolayı 300-500 TL kulaklık bakıp performans bekliyoruz.

Hayır kardeşim 500 TL'ye aldığın kulaklıktan performans bekleyemezsin. Ama bunun sorumlusu ailenin ekonomik durumu değil. Ben öğrenciyken 100-150 dolara sırf keyfi denemelik ürün alırdım. Bozulursa da aman 100 dolar değil mi ne olacak denedim öğrendim olurdu.
Bugün 100 dolar dediğin ürünü bu sitedekilerin %90'ı hayal bile edemiyor. Buradaki kaç insanda G PRO X kulaklık var? Kaç insanda RTX3060 Ti üstü ekran kartı var? Halkıma çok üzülüyorum. Yıllar önce and içtim bir gün ben de siyasete gireceğim bir gün ben yöneteceğim bu ülkeyi. Ve yapacağım ilk iş tarihi olmayan sarayları yıkmak olacak. Ben de apartman dairesinde yaşayacağım. Tıpkı halkımın geri kalanı gibi.

Cezalar kişinin ekonomik gelirine göre olacak. Bu sayede sırf zengin diye tafik kurallarının içine eden insanları bir bir azaltacağım. Ekonomik gelişimler için teknoloji üreten firmalara destek vereceğim. Ama bu işte hile hurda olmaması için de verdiğim desteğin karşılığında ürün de bekleyeceğim. Ülkeyi dil-din-ırk ayrımı yaparak değil. Ülkeyi bilim ve sanatla büyüteceğim. Benim halkım et yemeyi lüks sanıyor. Ooo yemekte akşam kuzu var deyince gözleri açılıyor. Avrupada Amerika da yaşayan bir insandan daha mı az insansın? Senin hakkın yok mu et yemeye? Elite restorantlara gidemezsin anlarım zaten orada amaç zenginle fakiri ayırmak. Ama evinde ay sonunu bile getirememek bu insanlığa sığmaz. Bu insanlık suçudur. Yeme içme hiçbir zaman konu olmamalı.

Bunun olmaya başladığı gün zaten insanlığımızı yitirdik. Hayır arkadaşlar çıkar cebindeki telefonu dendiğinde iPhone 13 Pro Max bile çıksa bu lüks değildir. ABD'yi sayma hadi ABD kendi üretiyor orada tabii ki de ucuz olacak. Ama Almanya da oturan bir 14-15 yaşındaki çocuğun cebine kolaylıkla konulabilen telefon yerine bizim ülkemizde cebimizde 3000 TL (150 euro neredeyse) telefon olunca (kasmaktan telefon kullanılmıyor bile) ekonomi iyi deniliyor baksana cebinde 3000 TL telefon var deniliyor.

Arkadaşlar telefon lüks değildir ihtiyaçtır. Herkes 13 Pro Max alsın demiyorum. Ama vatandaşım istediği telefonu fiyatını kara kara düşünmeden tipini beğendiği için alabilmeli. 2010'larda biz böyle bir ülkeydik. Fiyatına bakmadan sırf şekli daha hoşmuş deyip bir telefon alabiliyorduk. Bana imkan verilirse gün geldiğinde and olsun ki ileriye değil en ileriye gideceğiz.

@DarkBladeK sana dediğim konu bu okursan sevinirim.

Dünyanın neresine giderseniz gidin , Eğer ki ... inanç / uç noktalar da ırkçılık / milliyetçilik ..
Irkçılığı siz sadece Siyah beyaz türk kürt düşünmeyin ... Ümmetçilik de ırkçılıktır .

Fanatik gruplar varsa , ve bunlar el üstünde gök üstünde tutuluyor , rağbet görüyor el üstünde tutuluyorsa ..

Çok değil 10 / 20 sene sonra o ülkeden memleketten zerre hayır gelmez .

Dış mihrakların dış güçlerin oyunu değil , İç mihrakların oyunudur bu .

Bu meseleler sizin sandığınız gibi Cumhuriyet sorunu değil ...

1000 yıllık Türkiye Anadolu sorunudur .

Çünkü insanlar öyle gruplaşır gruplaşır ki , Kardeşim memleketlim kuzenim diye portre de çizsen ... Aslında birinci derece akrabanla dahil kanlı bıçaklı düşmansındır .

Çünkü İşbu ilkel primitive gruplar insanlığın en eski açığından yani Kabileci Tribal anlayışından beslenirler .

O yüzden zaten tarikatlar cemaatlere mürid olup da insanlar birinci derece akrabalarının finansal varlığını azaltmaya çalışırlar onu bireysel ve finansal ihtiyaçlar bakımından zor duruma sokmaya yetersiz duruma sokmaya çalışırlar.

Popülizm karışık Zoolojik seçkinci anlayışın ... İlkelliğin sonu budur .

O zaman bittik desene, ben bu halkın bilinçli bir şekilde birlik olabileceğini düşünmüyorum. Birlik olabilir ama bilinçli bir birlik çok zor, önümüzde yaşayacağımız yirmi-otuz sene için konuşuyorum. Sonrasını bilemem. Belki çocuklarımız ya da torunlarımız daha bilinçli olur. Tabii onlar da sığınmacı çocuklarıyla uğraşacaklar daha.

15 Temmuz'u hatırla. Her yerde tiktokçu var bu ülkeden adam olmaz dediğim de bu ülke kendini tanklara siper etti. Bu ülke birlik olmaya hazır. Sadece onları bir araya getirecek lideri arıyorlar.

Partiden girersen, partinin başındaki adamın keyfine göre bir yere gelebilirsin.
Bağımsız girersen ne kadar paran var? Gücün var mı?

Ekonomik durumum var biraz tabii. Ama şehir şehir gezip miting yapabilecek gücüm yok maalesef. O kadar hazırlık vs altından kalkamam tahminen.Partiden girip adımı duyurmakta fayda var.Sonra zaten gerekirse bağımsızdan da girerim.

15 Temmuz'u hatırla. Her yerde tiktokçu var bu ülkeden adam olmaz dediğim de bu ülke kendini tanklara siper etti. Bu ülke birlik olmaya hazır. Sadece onları bir araya getirecek lideri arıyorlar.

Ekonomik durumum var biraz tabii. Ama şehir şehir gezip miting yapabilecek gücüm yok maalesef. O kadar hazırlık vs altından kalkamam tahminen.Partiden girip adımı duyurmakta fayda var.Sonra zaten gerekirse bağımsızdan da girerim.

Popülist şovenist fıtrata sahip aslında çıkar ve gösteri parlama amacıyla doluşan bunu bir araç olarak kullanan gruplar ; 15 temmuz sonrası kendilerine toplanılan bağışlar verilmeyince gösteri yaptılar bunu düşünerek dediler ki 15 Temmuz da iyi prim oldu bize aykırı gidemezler diye düşündüler . Polis onları tartakladı darp etti .

Kimse bilmiyordu ki Terör gazilerine kopan bacaklarına dahi iğrenç muameleler yapılıyordu .

Bu tür şovenist popülist hareketler ; en iğrenç çirkin tiksindirici şeyin bile insanlarca doğru kabul edilmesini sağlar .

Sonra da kimse sesini çıkaramaz ... Popülist seçkinci gruba aykırı gidemez .

O olay, bilinçli bir birlik olma durumu değil yalnız. Biz her zaman en kötü anlarda birlik oluruz. En kötü duruma gelmeden önce görüp, bak burada bu olabilir. Biz bunun önünü alalım, demeyiz. Sen bahsedersin, ben bahsederim, o bahseder, ama birlik olup bunun önünü alamayız, ta ki o olay yaşanmadan.

Bak mesela, şu an bu konu ve yirmi sene içinde yaşayacaklarımız. Bunun örneği olacak. Umarım yanılırım.

Popülist şovenist fıtrata sahip aslında çıkar ve gösteri parlama amacıyla doluşan bunu bir araç olarak kullanan gruplar; 15 Temmuz sonrası kendilerine toplanılan bağışlar verilmeyince gösteri yaptılar bunu düşünerek dediler ki 15 Temmuz da iyi prim oldu bize aykırı gidemezler diye düşündüler. Polis onları tartakladı darp etti.

Kimse bilmiyordu ki terör gazilerine kopan bacaklarına dahi iğrenç muameleler yapılıyordu.

Bu tür şovenist popülist hareketler; en iğrenç çirkin tiksindirici şeyin bile insanlarca doğru kabul edilmesini sağlar.

Sonra da kimse sesini çıkaramaz... Popülist seçkinci gruba aykırı gidemez.

Mesele ne olduğu ne yaptıkları değil. Mesele orada gerçekten de savaşmak için inen insanlar vardı. Gerçekten de bu ülkede vatanı önemseyen insanlar hala var. Hala birlik olmak isteyen insanlar var. Bu insanlara ulaşabilmek onlara sesimiz duyurabilmek önemli. İşin arka planını önemsemiyorum şu an. Dün mazide kaldı yarın belirsiz bugün ise bize verilen bir armağandır. Bugünü planlayalım bugünü değerlendirelim ki yarınımız güzel olsun.

O olay, bilinçli bir birlik olma durumu değil yalnız. Biz her zaman en kötü anlarda birlik oluruz. En kötü duruma gelmeden önce görüp, bak burada bu olabilir. Biz bunun önünü alalım, demeyiz. Sen bahsedersin, ben bahsederim, o bahseder, ama birlik olup bunun önünü alamayız, ta ki o olay yaşanmadan.

Bak mesela, şu an bu konu ve yirmi sene içinde yaşayacaklarımız. Bunun örneği olacak. Umarım yanılırım.

Askerliğimi örneğin ben doğuda mekanize olarak terör bölgesinde izole yaptım , Hendek olayları da dahil olmak üzere silvan olayları oldu ... Bölge kaynıyordu Fırat kalkanı yapıldı .

Şimdi geri döndüğümde memleketime , hiçbir şey konuşamazken ...

Askerliğini yapmamış 20 gün bedelli yapmış , hatta askerliğini batıda en rahat şekilde yapmış olanlar ...

Popülist şovenist kalıplarla , Ümmetçilik / Din / Türk kavramları adı altında ...

konuşup etrafına taraftar toplayıp ... çıkar kazanç elde etmekteler .

Bağımsız biraz zor olur, bence partiden girin. Tabii düzgün bir parti.

Muhalefetten gireceğim. Amaç sesimi duyurmak.

Askerliğimi örneğin ben doğuda mekanize olarak terör bölgesinde izole yaptım, hendek olayları da dahil olmak üzere silvan olayları oldu... Bölge kaynıyordu Fırat kalkanı yapıldı.

Şimdi geri döndüğümde memleketime, hiçbir şey konuşamazken...

Askerliğini yapmamış 20 gün bedelli yapmış, hatta askerliğini batıda en rahat şekilde yapmış olanlar...

Popülist şovenist kalıplarla, ümmetçilik / din / Türk kavramları adı altında...

Konuşup etrafına taraftar toplayıp... Çıkar kazanç elde etmekteler.

Hastanın kolu kanıyorken göğsünde de tümor varsa eğer önce tümör tedavi edilir. Kanayan kol nasılsa bir süre daha idare eder. Acelesi yok. Önce tümörü yok edelim onları da ayıklama zamanı gelecektir.

Geri
Yukarı