Ekonominin hali ne olacak?

Zeunix

Decapat
Daha fazla  
Bugün ailem dondurma siparişi verdi. Eskiden 4 adet büyük kutuda çok güzel ve kaliteli dondurmalar alabiliyorduk. Şimdi ise indirim olunca makarna vs. alıyoruz yanına da (indirimdeyse) cornet külahta olan dondurmalardan alıyoruz. Sizce arkadaşlar bu ekonomi nereye kadar böyle gidecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süre böyle gidecek, şunu söyleyebilirim ki alacağınız bir şey varsa alın, 1-2 kuruşun hesabını yapmayın. Ertesi gün ne olacağı belli değil, 20-30 TL ucuza almak istediğiniz ürün bir anda 150-200 TL zam yer şaşırırsınız.

Geleceğimi pek parlak görmüyorum. Bu yaşta hiçbir şeye hevesim kalmadı.

Doğru politikalarla tam olarak düzelme 5-7 yıl sürebilir. Lehimize yapılmaya çalışılan politikalara bile razı olabiliriz şu an. En azından biraz rahatlarız. Ama şu anki hükümetin lehimize bir politika izlemeye çalıştıklarını kimse düşünmüyordur herhalde.

Uzun bir süre böyle gidecek, şunu söyleyebilirim ki alacağınız bir şey varsa alın, 1-2 kuruşun hesabını yapmayın. Ertesi gün ne olacağı belli değil, 20-30 TL ucuza almak istediğiniz ürün bir anda 150-200 TL zam yer şaşırırsınız.
Hocam şu son zamlardan sonra hiçbirşey alamaz olduk. Aileme yük olmamak için istediğim şeyleri söylemiyorum. Kiramız zaten 925'den 1500'e yükseldi. %60 zam geldi. Siz düşünün...

Hocam şu son zamlardan sonra hiçbirşey alamaz olduk. Aileme yük olmamak için istediğim şeyleri söylemiyorum. Kiramız zaten 925'den 1500'e yükseldi. %60 zam geldi. Siz düşünün...
Her şey lüks oldu, ekmek bile almak çoğu kişi için pahalı bir olay haline geldi. Toplum üzerinde olan baskılar da ayrı bir konu. Ekonomi hakkında bir mesaj yazarken bile en az 15-20 kelimeyi yazıp siliyorum.

Geri
Yukarı