Ekran aniden beyaz oluyor

RoqqoT

Decapat
Arkadaşlar merhaba, dün oyun oynarken aniden ekran bembeyaz oldu ve bilgisayarıma reset atmam gerekti. Resetten sonra düzeldi. Bunun oyunla bir ilgisinin olduğunu düşünüp devam ettim fakat az önce tekrar yaşanana kadar. YouTube'da video izlerken ekran aniden beyaz oldu. Fakat herhangi bir sorun yok video hala devam ediyordu. Yani bu yüzden görüntü ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Monitörle bir ilgisi olacağını da düşünmüyorum. Bu sorunu daha önce yaşamış, çözmüş, veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar merhaba, dün oyun oynarken aniden ekran bembeyaz oldu ve bilgisayarıma reset atmam gerekti. Resetten sonra düzeldi. Bunun oyunla bir ilgisinin olduğunu düşünüp devam ettim fakat az önce tekrar yaşanana kadar. YouTube'da video izlerken ekran aniden beyaz oldu. Fakat herhangi bir sorun yok video hala devam ediyordu. Yani bu yüzden görüntü ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Monitörle bir ilgisi olacağını da düşünmüyorum. Bu sorunu daha önce yaşamış, çözmüş, veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sistemi ve PSU modelinizi belirtiniz.

Ryzen 5 1600 12nm.
Sapphire Nitro+ SE Radeon RX5500 XT 8 GB.
Corsair Vengeance 8x2 RAM.
Gigabyte B450M S2H.
FSP Hydro 550W.

Ekran kartı kaynaklı, DDU ile driverları kaldırıp yeniden kurun. Olmaz ise ekran kartını çıkarıp yeniden takın.

DDU dediğiniz şey nedir ve bunları nasıl kaldıracağım?

Display driver uninstaller demektir, ekran kartı drivarlarını kaldırır.

Display driver uninstaller demektir, ekran kartı drivarlarını kaldırır.

İsimini arama kısmına yazdığım zaman çıkmıyor.

Geri
Yukarı