Ekran birden gitti yeniden başlatınca düzeldi

• Konuyu başlatan Ed1tH
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 894

Ed1tH

Kilopat
Twitch'den yayın izliyordum sonra birden ekranın %75'i gitti (siyah oldu yani) Google'dan sekmeleri değiştirebiliyordumç değiştiriyordum sonra Alt Tab atmaya çalıştım bu sefer ekran Full gri olduç CTRL alt delete yaptım ekran gitti geldi gene gri ekran sonra yeniden başlattım düzeldiç sorun monitörde mi? Yoksa PC'de mi?
Sistem.
R3 2200G.
B450M S2H v2.
HyperX 16 GB 3200 MHz 2X8.
Samsung 870 EVO 250 GB.
Hitachi 500 GB HDD.
XPG Pylon 550W.
Monitör Acer AL1916W.
Anlamadıysanız görsel.

Ekran görüntüsü 2021-10-21 174428.png

Böyle oldu ekran yani arkadaşlar sonra sekme değiştirdim ekran Full gri oldu. Alt Tab atmaya falan çalıştım düzelmedi yeniden başlatınca düzeldi.

Keşke biraz daha bekleseydiniz. Mavi ekran falan yerdiniz belki. Ama şimdi önerebileceğim şey driver güncellemek. (WHQL)
Ekran kartında sorun olsaydı bence tekrar açtığımda böyle olurdu monitör de sorun var olarak düşünüyorum (umarım öyledir :D) çünkü hem eski monitör hem de bir kere ekran Full kapandı tekrar açılmıştı.
Bazen ekran kartları tek seferlik böyle şeyler yapabilir. Benim ekran kartım 3 yıl önce 119 dereceye çıktığında ekranı mor yapıp görüntüyü deli gibi yırtıp mavi ekranı indirmişti aşağıya. Hala kullanıyorum ekran kartını.
Ekran kartında sorun olsaydı bence tekrar açtığımda böyle olurdu monitör de sorun var olarak düşünüyorum (umarım öyledir :D) çünkü hem eski monitör hem de bir kere ekran Full kapandı tekrar açılmıştı.
Bazen ekran kartları tek seferlik böyle şeyler yapabilir. Benim ekran kartım 3 yıl önce 119 dereceye çıktığında ekranı mor yapıp görüntüyü deli gibi yırtıp mavi ekranı indirmişti aşağıya. Hala kullanıyorum ekran kartını.

Sistem kilitlenmediği için bana da monitör sorunu gibi geldi. Kabloları kontrol et, çıkar tak yap.

Sistem kilitlenmediği için bana da monitör sorunu gibi geldi. Kabloları kontrol et, çıkar tak yap.

Aslında dün bana da olmuştu çözünürlüğü değiştirip geri aldım düzeldi o yüzden sunucu diyorum.

Geri
Yukarı