Ekran çizik çizik olup reset atıyor

amar84

Hectopat
Yer
Kemerburgaz, Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Tiyatro-Sinema Oyuncusu
Recep hocam sizden yardım bekliyorum. Sorunum, 2 ay önce bilgisayarım farklı kodlarda mavi ekran hataları vermeye başladı. Bende yakındaki ''bakkal''lardan birine götürdüm.

PSU ölmüş dedi... Termaltake 530 wolt 80 plus aldım.. Ardından sorunum devam etti.
Ekran kartın ölmüş dediler :( GTX nvidia 550 ti ekran kartını çöpe atıp yerine araştırma yaparken sizin youtube de ki videonuzu gördüm, ürünü değerlendirdiğiniz videoyu. Orta segmentin giriş seviyesi bana yeter diye bunu aldım. Asus hd 7790 direct cu 2 ekran kartı geldiği gün yine sonuç aynı oldu.

Şimdi de ana kartta usb girişinde sorun var dediler onuda değiştirip yaptıklarını söylediler. Win 7 kuruyodum hep, bu defa win 8.1 kurduk. Bu defada mav ekrana atmıyor ancak oyun yada video değil normal internet sitesi açıkken bi anda ekran çizik çizik olup reset atıyor. Bir iki saat kullanıyorum sonra ikinci bi sayfa açınca yada başka bişey takınca çıkarınca yapıyor genelde. Yada durduk yere.

BIOS sürümü 3029, asus sitesinden baktım orada da aynı son sürüm 3029 yazıyor. Isı değerleri çok normal hatta düşük. Farklı ram ile denendi sonuç aynı.
Açıkcası 1500 tl kadar da bi param gitti inanın çıldırmak üzereyim. Piyasada adam gibi alıp yapacak bi iş yeride yok ne yapmam lazım :( Sorun nerdedir nedir :(

• Ana kartım. asus m4a89gtd pro/usb 3
  • ekran kartını yazdım.
  • ram: ana kart destekliyormu bilmiyorum. gskil ddr3 1600 mhz
  • işlemci: amd 4300 black editon
  • ssd: win yüklü olan bu: gforce
  • hdd: boş durumda ama takılı. Tek tek wi yüklenerekde denendi. ayrı ayrı ikisinede vin yükleyerekte denendi.

Aklıma gelen bunlar. YARDIMLARNIZI Sabırla Bekliyorum :)

Bu arada zaten ana kartıda değiirsem bilgisayar sıfırlanmış olacak :( Ama mecbur kalırsam bu sisteme hangi ana kartı almalıyım bütcem max. 250 TL civarı :( Ne para kaldı nede bişey :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ikinci ekran kartım şuan üstündeki sıfır. bugün yine servise gittim. Pc'yi komple söküp termal dahil her şeyi kendim söküp yeniden taktım. Ram'den kaynaklanabilir diye. Başka bir ram taktım. Pc iki saat serviste çalıştı bizzat ben World of Tanks oynadım. Yaklaşık bir saat aynı anda filmde açtım arka planda hiç bir şey olmadı. Eve geldim. Yaklaşık 6 saat kullandım. Ara sıra ufak takılmaları oldu ama o kadar. Tam olarak 12.50 de (gece) yani 6 saat 15 dakika sonra oyun oynarken yine mavi ekrana attı ve reset attı ardından ekran açıldıktan sonra ekran yan çizgilirle doluydu :( Tekar resetleyince düzeldi çıldıracağım :(

Bu ikinci ekran kartım şuan üstündeki sıfır. bugün yine servise gittim. Pc'yi komple söküp termal dahil her şeyi kendim söküp yeniden taktım. Ram'den kaynaklanabilir diye. Başka bir ram taktım. Pc iki saat serviste çalıştı bizzat ben World of Tanks oynadım. Yaklaşık bir saat aynı anda filmde açtım arka planda hiç bir şey olmadı. Eve geldim. Yaklaşık 6 saat kullandım. Ara sıra ufak takılmaları oldu ama o kadar. Tam olarak 12.50 de (gece) yani 6 saat 15 dakika sonra oyun oynarken yine mavi ekrana attı ve reset attı ardından ekran açıldıktan sonra ekran yan çizgilirle doluydu :( Tekar resetleyince düzeldi çıldıracağım :(
OC varsa ondan olabiliyor. MSI afterburner programı ile oc yaptım aynı şey başıma geldi. Geri aldım düzeldi.

Ana kart o.c li dediler ama nasıl kapatılır. Cok bilmiyorum açıkcası. Ana kartın üstünde iki tane açma kapama düğmesi var. Bir tanede memory... diye bir düğme var. Ne işe yaradıklarını bilmiyorum :(

Aynı sorun bende de oldu ve pc yavaşlıyor. Sanki canı çıkıyor. Suan bile öyle kullanıyorum. Sorun güç kaynağından olabilir. Bir dene derim.

Elimde 5 tane güç kaynağı oldu hocam ya :)

• en son termal take 80 plus 530 wolt aldım şuan o takılı.
  • ekran kartı değişti. şuan takılı olan sıfır bir haftalık.
  • psu güç kaynağı değişti.
  • ram değişti.

Son çare ana kartı değiştiricem :(
Sistem sfıra gelmiş olacak 3000 tl yi geçecek masrafım :(

Bende öyle bir sorun yaşadım da bazen parçalar tam anlamında randıman vermiyor. Şuan q6670 cpu var i5 lerden güçlü bile. İyi ama yavaş çalışıyor. Her parça birbirinin kopyası değil iyiside var kötüsüde. Bak ramlerin aynı değilse bile pc de donma takılma olur. Bunları biliyorsun zaten ve tam sistemini bir yazda bakalım.

Ana Kart Ve İşlemci Sistem Uyumu | Technopat Sosyal

Burada yazdım hocam. Almayı düşündüğüm sistemi de yazdım. Ram tek modül zaten. 1600 mhz olanı değiştirdim bende 1333 vardı kingston onu da denedim ama şuan başka bir ram takılı. 3 ram ayrı ayrı denendi yani.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı