Çözüldü Ekran çözünürlüğü bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AliYağcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün demek amaçlı 1440X900 olan çözünürlüğü 1080X920 yaptım fakat ekrana sığmadı. Ben de geri normal ayarlarına çektim fakat durum değişmedi. Halen ekrana sığmıyor. Ekran kartı driverini DDU ile kaldırıp yeniden yükledim fakat yine düzelmedi. Ne yapmam lazım? Bunun çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• 16063950731008152732967450407997.jpg
    16063950731008152732967450407997.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Sağ tık, görüntü ayarları ölçekleme %100 yap.
  • Olmaz ise AMD ekran ayarlarından tam panel seçeneğini seç.
Monitörü tam göremedim ama üzerinde Auto adjust tarzı otomatik düzeltme seçeneği için bir tuş varsa ona basın kendi kendine sığdırıyor ekranı en uygun şekilde.

Monitörünüzün yanında ayarlama tuşları var mı?

Altında menü tuşları var.

Monitörü tam göremedim ama üzerinde Auto adjust tarzı otomatik düzeltme seçeneği için bir tuş varsa ona basın kendi kendine sığdırıyor ekranı en uygun şekilde.

4 Adet tuş var exit tuşuna basınca ekranda otomatik diye bir yazı beliriyor fakat düzelmiyor.

• Sağ tık, görüntü ayarları ölçekleme %100 yap.
  • Olmaz ise AMD ekran ayarlarından tam panel seçeneğini seç.

AMD ekran ayarlarını bulamadım Radeon Software var ama ekran ayarı kısmını bulamadım.
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü anlatayım.

Radeon Software ayarlara girip ekranı seçiyoruz, ölçekleme modunu en boy koru seçeneğinden tam panele alıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı