Ekran çözünürlüğü sistem her açıldığında değişiyor

Talhaov

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar. Bende 1 yıl gibi devam eden sürede var olan bir sorun var. Benim ekranım normalde 1366x768 çözünürlükte ama PC'yi her kapatıp açışımda o çözünürlük 1280x768'e düşüyor ve normal ekran ayarlarından da 1366x768 seçeneği çıkmıyor. Yani tekrar kapatıp açmam ya da uykuya alıp tekrar açmam gerekiyor. Ekran kartını güncellememe rağmen düzelmiyor. Bir bilen bir arkadaş yardım edebilir mi? Çünkü her açtığımda PC'yi yeniden başlamaktan sıkıldım

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar>Sistem>Monitör>Gelişmiş görüntü ayarları>Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>Tüm modları listele>Oradan bir çözünürlük seçip, tuşuna basın>Daha sonra uygula tuşuna basın>Sistemi yeniden başlatın.

Ayarlar>Sistem>Monitör>Gelişmiş görüntü ayarları>Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>Tüm modları listele>Oradan bir çözünürlük seçip, tuşuna basın>Daha sonra uygula tuşuna basın>Sistemi yeniden başlatın.
Kardeşim ben win 7 kullanıyorum da o ayarlara nerden giriyoruz ?

Kardeşim ben win 7 kullanıyorum da o ayarlara nerden giriyoruz ?
Windows 7 ayarlarını bilmediğim için internetten baktım ve şöyle bir şey buldum:

Ekran Çözünürlüğünü Ayarlama veya Değiştirme​

1. Tüm açık programları kapatın.

• Başlat öğesine tıklayın, Denetim Masası simgesine sağ tıklayın ve öğesini seçin.

• Denetim Masası penceresinde, Görünüm ve Kişiselleştirme altında Ekran çözünürlüğünü ayarla öğesine tıklayın.

• Çözünürlük: açılır listesine tıklayın, ekran çözünürlüğünü değiştirmek için dikey kaydırıcıya tıklayın ve sürükleyin, ardından Uygula öğesine tıklayın.

• Yeni ayarlar uyumluysa ekran yeni ayarlarla tekrar belirir.

• Yeni ayarları korumak istiyorsanız Evetöğesine tıklayın.
    SLN100211_tr__1icon
    Not: Yeni ayarlar çalışmazsa Windows otomatik olarak orijinal ayarlara geri dönmeye çalışır. Video bozulmuşsa veya otomatik olarak düzeltilemeyen bir Tarama Aralığı Dışında hatası oluşursa bilgisayarı yeniden başlatın. Başlatma sırasında F8 düğmesine basın, Başlat Menüsü'nden Güvenli Mod öğesini vurgulayın ve bilgisayarı Güvenli Mod'da çalıştırmak için Enter tuşuna basın. Güvenli Mod'da, ekran çözünürlüğünü orijinal ayarlara döndürün ve normal şekilde yeniden başlatın.

• Ayarların geçerli olduğundan emin olmak için bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Başa Dön

Yeni konular

Geri
Yukarı